Czciciele Miłosierdzia Bożego Parafia pw. św. Walentego w Gzach

Piekutowska Bożena

Bukowska Teresa

.

Czciciele Miłosierdzia Bożego od długiego już czasu proszą o Miłosierdzie dla siebie i całego świata w każdą niedzielę przed mszą świętą o godz. 9.00, natomiast w pierwsze niedziele miesiąca przed mszą św. o godz. 11.00.

W roku Jubileuszowym Miłosierdzia, który rozpoczął się 8.12.2015 r. i trwał do 16.11.2016 r. Koronkę odmawialiśmy również w każdy piątek przed mszą św.

W trakcie całego roku (wiele osób z naszej parafii – nie tylko Czciciele Miłosierdzia) brało udział we Mszy Świętej i modlitwach 22 dnia każdego miesiąca w Pułtusku na Popławach w parafii pw. Miłosierdzia Bożego.

Po zakończeniu Roku Miłosierdzia Koronkę do Miłosierdzia Bożego odmawiać będziemy w każdy pierwszy piątek miesiąca 15 minut przed mszą świętą.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy i do naszej grupy.

Transmisja Koronki do Miłosierdzia Bożego z Łagiewnik godz. 15.00

KORONKA  DO  MIŁOSIERDZIA  BOŻEGO

(do odmawiania na zwykłej cząstce różańca – 5 dziesiątków)

.

Ojcze nasz, któryś jest w niebie, święć się imię Twoje, przyjdź królestwo Twoje, bądź wola Twoja jako w niebie, tak i na ziemi. Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj i odpuść nam nasze winy jako i my odpuszczamy naszym winowajcom i nie wódź nas na pokuszenie, ale nas zbaw ode złego. Amen.

Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą. Błogosławionaś Ty między niewiastami i błogosławiony owoc żywota Twojego, Jezus. Święta Maryjo, Matko Boża, módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.

Wierzę w Boga, Ojca wszechmogącego, Stworzyciela nieba i ziemi, i w Jezusa Chrystusa, Syna Jego jedynego, Pana naszego, który się począł z Ducha Świętego, narodził się z Maryi Panny, umęczon pod Ponckim Piłatem, ukrzyżowan, umarł i pogrzebion. Zstąpił do piekieł, trzeciego dnia zmartwychwstał. Wstąpił na niebiosa, siedzi po prawicy Boga Ojca wszechmogącego. Stamtąd przyjdzie sądzić żywych i umarłych. Wierzę w Ducha Świętego, święty Kościół powszechny, świętych obcowanie, grzechów odpuszczenie, ciała zmartwychwstanie, żywot wieczny. Amen.

Ojcze Przedwieczny, ofiaruję Ci Ciało i Krew, Duszę i Bóstwo najmilszego Syna Twojego, a Pana naszego Jezusa Chrystusa, na przebłaganie za grzechy nasze i całego świata.      Na dużych paciorkach (1 raz)

Dla Jego bolesnej męki, miej miłosierdzie dla nas i całego świata.    Na małych paciorkach (10 razy)

Święty Boże, Święty Mocny, Święty Nieśmiertelny zmiłuj się nad nami i nad całym światem.  Na zakończenie (3 razy)

rok-swiety-milosierdzia_3588

Modlitwa na Jubileuszowy Rok Miłosierdzia 2015/1016.

Panie Jezu Chryste,

Ty nauczyłeś nas, abyśmy byli miłosierni, jak Ojciec nasz niebieski

i powiedziałeś nam, że kto widzi Ciebie, widzi także i Jego.

Ukaż nam Twoje oblicze, a będziemy zbawieni.

Twój wzrok pełen miłości uwolnił Zacheusza oraz Mateusza od niewoli pieniądza,

a nierządnicę i Magdalenę od szukania szczęścia wyłącznie w rzeczach stworzonych.

Wzrok ten sprawił, że Piotr zapłakał po zdradzie,

a żałujący Dobry Łotr usłyszał zapewnienie o Raju.

Pozwól nam tak wysłuchać słów, które wypowiedziałeś do Samarytanki, jakbyś je wypowiedział do każdego nas:

O, gdybyś znała dar Boży!

Ty, który jesteś Obliczem widzialnym Ojca niewidzialnego,

Boga, który objawia swoją wszechmoc przede wszystkim przez przebaczenie i miłosierdzie:

spraw, aby Kościół na świecie stał się widzialnym obliczem Ciebie, swojego Pana zmartwychwstałego i uwielbionego.

Ty zechciałeś również, aby Twoi słudzy przybrani byli w słabość po to,

aby mogli okazywać słuszne współczucie tym, którzy trwają w niewiedzy i błędzie:

niech każda osoba, która się do nich zwraca, czuje się oczekiwana, kochana oraz doświadcza przebaczenia od Boga.

Poślij Twojego Ducha i uświęć wszystkich nas Jego namaszczeniem,

aby Jubileusz Miłosierdzia był rokiem łaski od Pana,

a Twój Kościół z odnowionym entuzjazmem mógł nieść dobrą nowinę ubogim, głosić wolność więźniom i uciśnionym oraz przywracać wzrok niewidomym.

Prosimy o to za wstawiennictwem Maryi, Matki Miłosierdzia, Ciebie, który z Ojcem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki wieków.

Amen.

Marzec 2019