Porządek Mszy św.:

Dni powszednie: 17.00

Niedziele i święta: 9.00 i 11.00

Konkurs diecezjalny – laureaci z naszej Parafii

W niedzielę 29 maja ze Stanisławówki w Płocku do kościoła w Imielnicy przeszła 11. pielgrzymka do relikwii św. Joanny Beretty Molli, patronki narzeczonych, małżeństw i rodzin. Temu wydarzeniu towarzyszyło rozstrzygnięcie ogłoszonego przez SRK Diecezjalnego Konkursu rodzinnego z atrakcyjnymi nagrodami.  Laureatem została rodzina Joanny i Grzegorza Nowaków z naszej parafii.

Temat konkursu to kapliczki Maryjne, nawiązując do peregrynacji kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Konkurs, przebiegający na etapie parafialnym i diecezjalnym, skierowany był do całych rodzin. I faktycznie, jak przyznają członkowie jury, widać w tych pracach udział dwóch pokoleń – dzieci i rodziców. W etapie diecezjalnym znalazło się 15 prac. Jury, w składzie: Kazimierz Urbaniak, prezes SRK, Katarzyna Brusk – Zaręba, wiceprezes ds. programowych, ks. Ryszard Paradowski – proboszcz Imielnicy, ks. Jan Rusiecki – proboszcz Stanisławówki i Anna Parys, rzecznik informacji SRK, przyznało aż 4 wyróżnienia, ex aequo 3 miejsca trzecie.

Na wspólnym podium na miejscu trzecim stanęły rodziny: Meterków z parafii Krysk, Grzelaków z parafii Kurowo oraz państwa Parzychowskich z parafii Przewodowo.

Drugie miejsce w konkursie przyznano rodzinie Korytkowskich z parafii Gostynin. Laureatem została rodzina Nowaków z parafii Gzy.

Dla rodzin, które zajęły kolejne miejsca przygotowano specjalne nagrody, m.in. wspólny obiady, czy wyjazd na pielgrzymkę rodzin. – Chcieliśmy, by te nagrody były dla nich także okazją do wspólnie spędzonego czasu – mówi Katarzyna Brusk – Zaręba.

Porządek Nabożeństw

Msza św. w dni powszednie: 17.00
Msze św. w niedziele: 9.00 i 11.00

Kalendarz

czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Parafii Gzy na facebook.com
POLUB NAS!

Katolickie Radio Diecezji Płockiej


Prognoza pogody

Słuchamy biblii


Liturgia słowa na dziś