Trzeci Marsz dla życia i rodziny

Już po raz trzeci, 31 maja 2015 roku, ulicami Pułtuska przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny, będący manifestacją przywiązania do wartości rodzinnych i szacunku dla życia ludzkiego. Było radośnie, kolorowo i bardzo rodzinnie. Temat przewodni tegorocznego Marszu, to troska rodziców o wychowanie i edukację swoich dzieci. Finał odbył się w amfiteatrze Domu Polonii.

Imprezę wyróżnia jej afirmatywny charakter, ponieważ Marsze to przede wszystkim święto rodzin, stanowiące okazję do tego, by publicznie manifestować radość z posiadania rodziny.
To również sposobność, by spotkać osoby, z którymi dzielimy te same wartości. Uczestniczą w nich przede wszystkim młode rodziny z dziećmi, ale także różnego rodzaju ruchy i stowarzyszenia.

Z programem artystycznym zaprezentowały się pułtuskie przedszkolaki, z koncertem wystąpił zespół „Moja Rodzina” z Glinojecka oraz zespół ludowy z Pniewa.

Organizatorzy zapewnili poczęstunek i dobrą zabawę dla najmłodszych.

Z naszej parafii podobnie jak w roku ubiegłym młodzież z KSM była zaangażowana w organizację poczęstunku przy Domu Polonii. Dziękuję wszystkim Parafianom, którzy wzięli udział w tegorocznym marszu.