Ogłoszenia parafialne Parafia pw. św. Walentego w Gzach

17 NIEDZIELA ZWYKŁA                                                                 25 lipca  2021 r.

.

1. Każda Msza Święta rozpoczyna się wezwaniem do modlitwy, kierowanym do nas przez celebransa, byśmy do wspólnej intencji dołączyli osobiste, z którymi przyszliśmy. Czy o tym pamiętamy? Czy zabieramy na Eucharystię także osobiste sprawy, by przedstawić je Panu? Jezus może spełnić nasze prośby, przemienić nasze życie, dosłownie dokonać cudu, o ile z pełnym zaufaniem potrafimy złożyć w Jego dłonie to, co czasami określamy jako „niewiele”. Uczmy się od apostołów postawy zawierzenia, z którą złożyli w dłonie Jezusa pięć chlebów i dwie ryby. Jezus nakarmił tłumy. Dokonał cudu. Czy w naszym życiu nie mógłby dokonać takich znaków?.

.

2. Wspominamy dziś św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Po Mszach Świętych błogosławieństwo pojazdów przed kościołem. Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze.

.

3. Zgodnie z Apelem Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski ws. Dnia Solidarności z poszkodowanymi w nawałnicach w Polsce, Niemczech, Belgii i Holandii, bp Piotr Libera zarządził, aby w parafiach diecezji płockiej, niedziela 25 lipca br. była Dniem solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach. W modlitwie powszechnej będzie wezwanie za poszkodowanych, a przed kościołem zbiórka pieniężna do puszek na rzecz poszkodowanych.

.

4. Trwa czas urlopów, wakacji dany nam przez Boga, abyśmy zatroszczyli się o ubogacenie swojej duchowości. Warto rozejrzeć się wokół, by odkryć miejsca szczególnie upodobane przez Boga. Znajdźmy czas na budowanie pięknych relacji z bliskimi. Wakacje to czas żniw, zbiorów różnych plonów. Pamiętajmy o ciężkiej pracy rolników, która często nie jest doceniana, a służy nam wszystkim. Szanujmy ich trud.

.

5. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Po sumie adoracja i procesja. Zapraszam asystę.

.

6. 1 sierpnia będziemy obchodzili 77. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Pamiętajmy o tych, którzy oddali życie za wolność ojczyzny.

.

7. Pragnę serdecznie podziękować za pomoc p. Olkowskim, p. Wojciechowi Brach p. Jerzemu Sieńkowskiemu za prace przy wykonaniu podświetlenia kościoła. Bóg zapłać. Niech dobry Bóg swoim błogosławieństwem wynagradza waszą dobroć.

.

8. Dom Pogrzebowy Kraszewski informuje, że zmieniła się lokalizacja firmy. Obecny adres to ul. T. Kościuszki 78. Przy parafii św. Krzyża w Pułtusku.

.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

10. Zapowiedzi: Mateusz Adrian Lachowski zam. Gzy i Martyna Niedbała zam. Krzemień par. Szwelice. Zapowiedź druga.

Marcin Jacek Zdral zam, w Warszawie i Sylwia Zdral (z domu Kiliś) za. Borza – związani cywilnie. Zapowiedź pierwsza.

INTENCJE  MSZALNE

25 lipca – 1 sierpnia 2021 r.

Poniedziałek – 26 lipca

Godz. 17.00 Za Śp. CR Frąckiewicz i Włodzimierza Rachuba

Wtorek  – 27 lipca

Godz. 17.00 Za Śp. Leszka Sierzana (15 r. śm.)

Godz. 17.30 Za Śp. Mariannę Kępczyńską i Bartłomieja – int. up. 12/14

Środa – 28 lipca