Ogłoszenia parafialne Parafia pw. św. Walentego w Gzach

18  NIEDZIELA  ZWYKŁA                             2 sierpnia 2020

.

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca po sumie będzie adoracja i procesja wokół kościoła.

Natomiast po mszy o godz. 9.00 odbiór alb komunijnych.

.

2. Rozpoczęliśmy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny tak pod względem religijnym, jak i historycznym. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy tysiące pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Księga trzeźwości wyłożona jest na bocznym ołtarzu. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest Św. Maksymilian Maria Kolbe.

.

3. Dziś przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią Św. Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie modlitwy przynajmniej Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego.

.

4. We wtorek, 4 sierpnia, w liturgii wspominamy Świętego Jana Marię Vianneya, patrona proboszczów. Przez jego wstawiennictwo dziękujemy Panu Bogu za dar kapłanów i ich posługę oraz prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie także z naszej wspólnoty parafialnej. Dziś na sumie modlimy się za zmarłych Proboszczów z naszej Parafii.

.

5. W czwartek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. W Kościele obchodzone jest już od VI wieku, a w Polsce znane od XI wieku. Fakt przemienienia pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak niepełne są nasze wyobrażenia o Bogu. To lekcja pokory wobec majestatu Bożej potęgi. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich. Msza św. godz. 17.00.

.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele od godz. 16.30, o godz. 17.00 Litania Serca pana Jezusa a Msza Święta o godz. 17.15.

.

7. W następną niedzielę w parafii Szyszki odpust ku czci Przemienia Pańskiego. Będzie też przy kościele ambulans poboru krwi i możliwość oddania krwi.

.

8. Od 6 sierpnia tradycyjnie rozpoczynała się Piesza Pielgrzymka z Płocka na Jasną Górę. W zakrystii po mszy św. można zapisać się na pielgrzymkę duchową.

INTENCJE  MSZALNE

3 – 9 sierpnia 2020 r.