Porządek Mszy św.:

Dni powszednie: 17.00

Niedziele i święta: 9.00 i 11.00

Pielgrzymka dziękczynna na Jasną Górę

7 lipca – w tydzień po Dobie Nawiedzenia Maryi w parafii pw. Św. Walentego w Gzach – wyruszyła z naszej parafii autokarowa pielgrzymka do Częstochowy. 71 osób pielgrzymowało do Maryi z osobistymi intencjami. Celem ogólnym pielgrzymki było podziękowanie za nawiedzenie naszej parafii przez kopię Cudownego Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. Pielgrzymi modlili się w czasie podróży śpiewając Godzinki, pieśni maryjne i odmawiając Różaniec. Na Jasnej Górze przewodnicy opowiedzieli nam pokrótce historię sanktuarium i wskazali najważniejsze miejsca. Najodważniejsi i najzdrowsi podziwiali panoramę Częstochowy i klasztoru z balkon wieży. Był czas na prywatną modlitwę i zwiedzanie. O godz. 17.00 odprawiliśmy nabożeństwo Drogi Krzyżowej, o 18.30 uczestniczyliśmy we Mszy św. w kaplicy przed Cudownym Obrazem.

O godz. 21.00 wzięliśmy udział w Apelu Jasnogórskim. Modliliśmy się przed Cudownym Obrazem Maryi oraz przed Figurą św. Michała Archanioła z Sanktuarium na Gargano, która nawiedziła klasztor jasnogórski w dniach 6-7 lipca. Figura wykonana została w roku 1507 przez rzeźbiarza Andreo Contucciego zwanego Sansovino. Przedstawia ona Księcia wojsk niebieskich w stroju legionisty rzymskiego, pod którego stopami leży pokonany Szatan. Pomysłodawcą stworzenia figury był kard. Antonio z Monte San Savino. Sanktuarium św. Michała Archanioła powstało na Górze Gargano na pamiątkę objawień archanielskich, jakie miały tam miejsce w końcu V wieku. Wtedy trzy razy ukazał się św. Michał Archanioł za każdym razem przynosząc niezwykłą pomoc ludziom, którzy wzywali jego pomocy. I od tego czasu ludzie przybywali do tej groty, którą sobie św. Michał Archanioł obrał jako miejsce, w którym będzie Pan Bóg przez niego odbierał kult. Z roku na rok liczba pielgrzymów wzrastała i wzrasta. Obecnie na wzgórze Gargano przybywa ponad 2 mln pielgrzymów rocznie”. Jest to jedyna świątynia na świecie nie poświęcona ludzką ręką. Imię Michał znaczy „Któż jak Bóg”.

Figura św. Michała Archanioła wędruje po Polsce od kwietnia 2013 r. Do tej pory nawiedziła 330 parafii, ponad 200 zakonów sióstr zakonnych, wiele szkół, domów dziecka, noclegowni dla bezdomnych i innych miejsc.

Porządek Nabożeństw

Msza św. w dni powszednie: 17.00
Msze św. w niedziele: 9.00 i 11.00

Kalendarz

czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Parafii Gzy na facebook.com
POLUB NAS!

Katolickie Radio Diecezji Płockiej


Prognoza pogody

Słuchamy biblii


Liturgia słowa na dziś