Porządek Mszy św.:

Dni powszednie: 17.00

Niedziele i święta: 9.00 i 11.00

Rok św. Jana Pawła II

6 stycznia podczas mszy świętych rozpoczęliśmy uroczyście obchody Roku Jana Pawła II. W uchwale Sejmu ustanawiającej to wydarzenie zwrócono uwagę, że zajmuje on szczególne miejsce w historii Polski i Europy, a jego zdecydowane upominanie się o prawo naszej ojczyzny do wolności wśród narodów Europy, jego praktyczna obrona praw naszego narodu uczyniły Ojca Świętego najważniejszym z ojców niepodległości Polski.

   Boża Opatrzność pozwoliła nam rozpocząć Nowy Rok 2020, który w naszej Ojczyźnie jest czasem szczególnej wdzięczności za dzieło życia i pontyfikat św. Jana Pawła II, największego z rodu Polaków. Wielu z nas pamięta spotkania z nim, jego słowa, wypowiadane w czasie pielgrzymek do Polski, zwłaszcza w czasie wizyty w Płocku, jego pełne dobroci i miłości gesty wobec dzieci, osób chorych i starszych. Młodsi także słyszeli o nim w kościołach, szkołach, na lekcjach religii. Chcemy dziś uroczyście rozpocząć Rok Świętego Papieża Polaka z okazji 100. rocznicy jego urodzin. Czynimy to wpatrując się w betlejemski żłóbek, tak cenny dla Jana Pawła II. Chcemy prosić Boga o dobre przeżycie tego roku, zaczerpnięcie nowych inspiracji dla naszego życia z tysięcy stron zachowanych słów, kazań, przemówień św. Jana Pawła II, papieża, który wprowadził Kościół katolicki w trzecie tysiąclecie chrześcijaństwa. Niech wspólna modlitwa i śpiew kolęd, tak drogich Świętemu Papieżowi, poruszą nasze serca i umysły.

    Św. Jan Paweł II 13 czerwca 1999 r. wspominał w Radzyminie: „Wiecie, że urodziłem się w roku 1920, w maju, w tym czasie, kiedy bolszewicy szli na Warszawę. I dlatego noszę w sobie od urodzenia wielki dług w stosunku do tych, którzy wówczas podjęli walkę z najeźdźcą i zwyciężyli, płacąc za to swoim życiem”. Jego rok łączy się z naszym wspomnieniem „Cudu nad Wisłą”, wspaniałego zwycięstwa żołnierzy polskich w sierpniu 1920 r.

Taką modlitwę Święty Papież odmawiał przez całe swoje życie:

„Duchu Święty, proszę Cię o dar mądrości do lepszego poznawania Ciebie i Twoich doskonałości Bożych, o dar rozumu do lepszego zrozumienia ducha tajemnic wiary świętej, o dar umiejętności, abym w życiu kierował się zasadami tejże wiary, o dar rady, abym we wszystkim u Ciebie szukał rady i u Ciebie ją zawsze znajdował, o dar męstwa, aby żadna bojaźń ani względy ziemskie nie mogły mnie od Ciebie oderwać, o dar pobożności, abym zawsze służył Twojemu Majestatowi z synowską miłością, o dar bojaźni Bożej, abym lękał się grzechu, który Ciebie, o Boże, obraża. Amen”.

         Dobry Ojcze, przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II, papieża rodziny, dziękuję Ci za moją rodzinę, za każdego z jej członków. Dziękuję za żonę, rodziców i dzieci, rodzeństwo, wnuki i dziadków oraz za wszystkich, z którymi łączą mnie więzy krwi. Tobie zawierzam każdego z nas, Tobie oddaję naszą codzienność, zarówno tę pełną radości i optymizmu, jak i tę trudną, naznaczoną krzyżem.

Święty Jan Paweł II uczył: „Drodzy bracia i siostry, ani na chwilę nie zapominajcie o tym, jak wielką wartością jest rodzina. Za wstawiennictwem św. Jana Pawła II proszę Cię, Jezu, w betlejemskiej grocie, uświęć moją rodzinę, uświęć każdego z nas. Obudź w każdym z nas tę wielką miłość, o której pisał św. Paweł. Pomóż nam ją zbudować, na wzór Świętej Rodziny.

      W czasie pielgrzymki do Ziemi Świętej w 2000 r. w Betlejem papież Polak wyznał: „W tym Dziecięciu – Synu, który został nam dany – znajdujemy wytchnienie dla naszych dusz i prawdziwy chleb, który nigdy się nie kończy – Chleb eucharystyczny, zapowiedziany już przez samą nazwę tego miasta: Beth-lehem, «dom chleba». Bóg jest ukryty w Dziecku; Bóstwo jest ukryte w Chlebie Życia.

Porządek Nabożeństw

Msza św. w dni powszednie: 17.00
Msze św. w niedziele: 9.00 i 11.00

Kalendarz

Styczeń 2021
P W Ś C P S N
« Gru    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Parafii Gzy na facebook.com
POLUB NAS!

Katolickie Radio Diecezji Płockiej


Prognoza pogody

Słuchamy biblii


Liturgia słowa na dziś

Statystyki

Odwiedzin: 40625
Aktualnie na stronie: 0
Dzisiaj: 10