Różaniec Rodziców za Dzieci Parafia pw. św. Walentego w Gzach

Porządek Mszy św.:

Dni powszednie: 17.00

Niedziele i święta: 9.00 i 11.00

RÓŻANIEC RODZICÓW ZA DZIECI

.

Nie zwlekaj. Daj dziecku to, co najlepsze!

Od niedzieli Świętej Rodziny – 31 grudnia 2017 r. w naszej parafii powstała inicjatywa modlitwy w formie RÓŻAŃCA RODZICÓW ZA DZIECI. Zaczęło się od utworzenia jednej róży. Obecnie są trzy: 1) pw. bł Karolin Kózkówny, 2) pw. św. Stanisława Kostki, 3) pw. św. Jana Pawła II.

Mam nadzieję że chętnych będzie więcej. Trwają zapisy do kolejnej róży. Osoby chętne do modlitwy proszę, aby zgłaszały  się do zakrystii po mszy św. lub do kancelarii parafialnej.

Zachęcam, aby rodzice podjęli modlitwę w intencji swoich dzieci.

.

Różaniec za dzieci oparty jest na zasadzie Kół Żywego Różańca. Rodzice tworzą dwudziestoosobowe „róże”, z których każda ma swojego animatora, a w niebie – patrona. Członkowie róży nie muszą znać się osobiście, ważne, że codziennie modlą się za swoje dzieci oraz dzieci wszystkich członków ich koła. Intencje obejmują również dzieci adoptowane oraz z duchowej adopcji, poczęte, a jeszcze nienarodzone, chrześniaków oraz zięciów i synowe. Każda osoba wstępująca do róży otrzymuje akt zawierzenia, który odmawia przy przystąpieniu do modlitwy. Jak w żywym Różańcu,  co miesiąc członkowie wymieniają się tajemnicami, rozważając życie Maryi i Jezusa.

.

W styczniu 2018 roku dane osoby odmawiają tajemnicę różańca przypisaną według tabeli.

Zawsze pierwszego dnia miesiąca następuje zmiana tajemnicy na następną. Pierwsza zmiana tajemnic już od 1 lutego..

.

24.06.2018 r. w uroczystość narodzin św. Jana Chrzciciela na mszy o godz. 11.00 modliliśmy się w intencji osób z RÓŻAŃCA RODZICÓW ZA DZIECI. Odmówiliśmy wspólnie pierwszą tajemnicę światła: Chrzest Pana Jezusa w Jordanie. Dziękuję za tę modlitwę i oprawę mszy św.

1.01.2019 r. z racji pierwszej rocznicy powstania Różańca Rodziców za dzieci w naszej parafii, została odprawiona msza św. w intencji Rodziców. Kilka osób wzięło udział w oprawie mszy świętej. Odmówiliśmy wspólnie 4 tajemnicę bolesną różańca. III róża Różańca przyjęła patrona św. Jana Pawła II. 

.

 I Róża pw. bł. Karoliny Kózkówny

tajemnice na dzień 1 stycznia 2018 r.

Nazwisko Imię Tajemnica Imiona dzieci
1 Bochenek Ewelina 1 radosna Emilia Zofia Szymon Marcel
2 Bochenek Tomasz 2 radosna Emilia Zofia Szymon Marcel Wiktor
3 Pszczółkowska Hanna 3 radosna Klaudia
4 Milewska Justyna 4 radosna Bartosz  Wiktor Antoni Julian
5 Załoga Alina 5 radosna Łukasz Paweł Daniel Grzegorz
6 Nowak Katarzyna 1 światła Zosia Maks Julia Igor
7 Turek Łukasz 2 światła Gabrysia Aleksandra Jan
8 Turek Izabela 3 światła Gabrysia Aleksandra Jan
9 Milewska Beata 4 światła Adam Sebastian Gabriel
10 Gołębiowska Weronika 5 światła Bożena Ilona Lidia Ewa
11 Ausfeld Bożena 1 bolesna Karolina Dawid Piotr
12 Bochenek Cecylia 2 bolesna Tomasz Adam Ewelina Katarzyna
13 Kulesza Emilia 3 bolesna Patrycja Karol
14 Brusk Zaręba Katarzyna 4 bolesna Gabrysia Zuzia
15 Paszkiewicz Milena 5 bolesna Julia Antoni Szymon
16 Stępniewska Maria 1chwalebna Anna Wojciech Jacek Michał
17 Stypińska Marta 2chwalebna Ignacy Franciszek Bartosz Daniel
18 Stypiński Grzegorz 3chwalebna Ignacy Franciszek Bartosz Dominik
19 Zarzycka Danuta 4chwalebna Justyna  Żaneta Martyna Dariusz
20 Żbikowska Iwona 5chwalebna Paweł Grzegorz

.

II Róża pw. św. Stanisława Kostki

Tajemnice na dzień 1 stycznia 2018 r.

Nazwisko Imię Tajemnica Imiona dzieci
1 Milewska Barbara 1 radosna Iwona Wioletta Eliza Milena Hubert Kamil Klaudia
2 Brach Danuta 2 radosna Wojciech Anna Jakub Michał Paulina Piotr Ewa Rafał
3 Kaczmarska Aneta 3 radosna Blanka
4 Milewska Dorota 4 radosna Igor Oskar Kacper
5 Milewski Maciej 5 radosna Igor Oskar Kacper
6 Ołdakowska Teresa 1 światła Natalia Kinga Aleksandra Jan
7 Krajewska Marta 2 światła Ksawery Kornelia
8 Żebrowska Halina 3 światła Kazimierz Jan Maria-Magdalena
9 Andrzejewska Julita 4 światła Filip Mikołaj
10 Andrzejewski Sylwester 5 światła Filip Mikołaj
11 Podgórska Renata 1 bolesna Patrycja i Weronika
12 Jasińska Aldona 2 bolesna Aleksandra  Wojciech
13 Kucińska Mieczysława 3 bolesna Aneta Marcin Rafa Aldona Ewelina
14 Rzeczkowska Dorota 4 bolesna Michał Anna Marysia
15 Rzeczkowski Stanisław 5 bolesna Michał Anna Marysia
16  Klejment  Maria 1chwalebna  Jarosław Agnieszka Dorota Joanna Michał
17  Grochowska Zofia 2chwalebna  Jacek Anna Adam Ludwik
18  Grochowska Katarzyna 3chwalebna  Andrzej Piotr
19  Grochowski Ludwik 4chwalebna  Andrzej Piotr
20  Pochmara Aneta 5chwalebna  Kamil Paweł

.

III Róża pw. św. Jana Pawła II

tajemnice na dzień 1 stycznia 2019 r.

Nazwisko imię tajemnica Imiona dzieci
1 Piliński Konrad 1 radosna Rita, Mikołaj, Jan, Kacper
2 Wojciechowski  Adam 2 radosna Szymon, Rita
3 Kęsicka Justyna 3 radosna Gabrysia, Filip, Patrycja, Damian
4 Kępczyński Piotr 4 radosna Alicja, Amelka, Justyna
5 Kępczyńska Justyna 5 radosna Alicja Amelka Weronika Zofia Franciszek
6 Kiliś Agnieszka 1 światła Jerzy, Łukasz, Paulina
7 Świderska Joanna 2 światła Mateusz, Magdalena, Szymon
8 Kowalczyk Mariola 3 światła Mateusz, Damian, Adrian
9 Piekutowska Elżbieta 4 światła Bartłomiej, Jakub, Paulina, Wojciech, Sebastian, Adrian, Gabriel, Karol
10 Czaplińska Małgorzata 5 światła Antoni, Wojciech, Zofia, Mateusz, Damian
11 Czapliński Marek 1 bolesna Antoni Wojciech Zofia, Marysia, Adrianna
12 Kiliś Jerzy 2 bolesna Alicja
13 Kiliś Dominika 3 bolesna Oskar, Gabriela
14 Grabowska Barbara 4 bolesna Kasia, Adam Michał, Sylwia i Mariusz
15 Grabowska Bożena 5 bolesna Ewelina, Kuba, Michał
16 Rzepińska  Jadwiga 1chwalebna Anna, Krzysztof, Piotr, Teresa, Przemek
17 Lipińska Patrycja 2chwalebna Lena, Pola, Aleksandra
18 Lipiński Kamil 3chwalebna Lena, Pola
19 Arazy Grażyna 4chwalebna Patrycja, Oliwia, Justyna, Mateusz
20 Pilińska  Ewa 5chwalebna Rita, Zuzanna, Kornelia, Oskar

.

IV Róża pw. św. ………..

Tajemnice na dzień 1 października 2020 r.

Lp. Nazwisko Imię tajemnica Imiona dzieci
1 Knochowski Michał 1 radosna Mikołaj, Marcel
2 Bochenek Katarzyna 2 radosna Klaudia, Marcel
3 Brach Elżbieta 3 radosna Justyna, Alina, Piotr
4 Morawska-Koc Bogumiła 4 radosna Kazimierz, Aniela, Jerzy
5 Gontarz Ewelina 5 radosna Wiktoria, Krystian, Aleksandra, Wojciech, Oliwia
6 Tabęcka Kinga 1 światła Zuzanna, Amelia, Helena, Jan
7 Bochenek Adam 2 światła Klaudia, Emilka, Sebastian
8 Bochenek Sylwia 3 światła Klaudia,
9 Piętka Marta 4 światła Zuzanna Anna
10 Muchowska Grażyna 5 światła Ewa Barbara Paulina
11 Niedziałkowska Barbara 1 bolesna Dawid Jakub
12 Polak Krystyna 2 bolesna Agnieszka Robert Anna
13 Elak Martyna 3 bolesna Dominik Laura
14 Mroczkowska Grażzyna 4 bolesna Asia, Łukasz, Michał Sebastian, Kasia, Magda, Inga
15 Możdżyńska Dorota 5 bolesna Piotr, Paweł, Andrzej, Łukasz, Joanna, Jan, Asia, Kinga, Karolina, Magda, Mateusz, Małgorzata, Anna
16 Możdżyński Mariusz 1 chwalebna Piotr, Paweł, Andrzej, Łukasz, Joanna, Jan, Asia, Kinga, Karolina, Magda, Piotr, Agnieszka, Aneta, Anna, Rafał
17 Majewski Kazimierz 2 chwalebna Arkadiusz Alicja
18 Franczak Maria 3 chwalebna Piotr, Marcin, Sylwia, Aleksander
19 Głowacka Anna 4 chwalebna Marcin, Patryk, Antoni Bartek
20 Knochowska Ewelina 5 chwalebna Mikołaj

.

Akt zawierzenia Modlitwy Różańcowej Rodziców w intencji dzieci

Niepokalana Dziewico Maryjo! Królowo Rodzin, Królowo Pokoju zawierzam Ci swoje dzieci i wszystkie dzieci objęte modlitwą w Różach Różańcowych rodziców. Przez tajemnice życia Jezusa i Świętej Rodziny uproś u Boga łaskę ochrony tych dzieci przed wszelkim złem, zwłaszcza tym jakie może wypływać ze słabości i grzechów rodzicielskich. Ochroń je płaszczem swojej miłości i modlitwy, niech pozostaną niewinne, a te które zbłądziły, które doświadczają nędzy grzechu skieruj na drogę nawrócenia. Tobie i tej modlitwie różańcowej powierzamy drogi ich rozwoju i ufamy że doprowadzisz je do Jezusa. Niech to dzieło modlitwy rozwija się przynosząc Miłość i Pokój jaki niesie światu Chrystus, aby jak najwięcej dzieci, rodziców i rodzin doświadczyło uzdrawiającej mocy Miłości Bożej. Tobie się powierzamy w całości.

 

Imię i nazwisko rodzica

………………………………………………………………………………………..

tajemnica Różańca /

patron róży

/data / miesiąc / – przystąpienia do modlitwy Różańcowej Rodziców

 

Propozycje rozważań do tajemnic różańcowych

Różańca Rodziców za Dzieci

Tajemnice Radosne

I Radosna

Niepokalana Dziewico Maryjo! Królowo Rodzin, proszę Cię w intencji moich dzieci i wszystkich dzieci objętych modlitwą w tej róży, przez tajemnicę Zwiastowania uproś u Boga łaskę ochrony tych dzieci przed wszelkim złem, zwłaszcza tym jakie może wypływać z moich słabości i grzechów. Tobie powierzam drogi ich rozwoju i ufam że doprowadzisz je do Jezusa. W tej tajemnicy proszę szczególnie o ufność i nadzieję.

          II Radosna

Służebnico Pańska, Panno Łaskawa, proszę Cię w intencji moich dzieci i wszystkich dzieci objętych modlitwą w tej róży, przez tajemnicę Nawiedzenia św. Elżbiety uproś u Boga łaskę ochrony tych dzieci przed wszelkim złem, zwłaszcza tym jakie może wypływać z moich słabości i grzechów. Tobie powierzam drogi ich rozwoju i ufam że doprowadzisz je do Jezusa. W tej tajemnicy proszę szczególnie o dobre środowisko wzrastania dla tych dzieci.

          III Radosna

Matko Chrystusowa, Matko Kościoła i nasza Matko, proszę Cię w intencji moich dzieci i wszystkich dzieci objętych modlitwą w tej róży, przez tajemnicę Narodzenia Pana Jezusa uproś u Boga łaskę ochrony tych dzieci przed wszelkim złem, zwłaszcza tym jakie może wypływać z moich słabości i grzechów. Tobie powierzam drogi ich rozwoju i ufam że doprowadzisz je do Jezusa. W tej tajemnicy proszę szczególnie o żywą obecność Jezusa w życiu dzieci i rodziców.

          IV Radosna

Bramo Niebieska i Arko Przymierza, Królowo Proroków – Maryjo, proszę Cię w intencji moich dzieci i wszystkich dzieci objętych modlitwą w tej róży, przez tajemnicę Ofiarowania Pana Jezusa uproś u Boga łaskę ochrony tych dzieci przed wszelkim złem, zwłaszcza tym jakie może wypływać z moich słabości i grzechów. Tobie powierzam drogi ich rozwoju i ufam że doprowadzisz je do Jezusa. W tej tajemnicy proszę szczególnie o wytrwałości w trudnych chwilach i powierzanie się Bogu w Kościele.

          V Radosna

Gwiazdo Zaranna, Panno Roztropna – Maryjo, proszę Cię w intencji moich dzieci i wszystkich dzieci objętych modlitwą w tej róży, przez tajemnicę Odnalezienia Pana Jezusa uproś u Boga łaskę ochrony tych dzieci przed wszelkim złem, zwłaszcza tym jakie może wypływać z moich słabości i grzechów. Tobie powierzam drogi ich rozwoju i ufam że doprowadzisz je do Jezusa. W tej tajemnicy proszę szczególnie o wiarę i zaufanie oraz roztropność.

.

Tajemnice Światła

          I Światła

Maryjo – Przybytku Ducha Świętego, proszę Cię w intencji moich dzieci i wszystkich dzieci objętych modlitwą w tej róży, przez tajemnicę Chrztu Pańskiego uproś u Boga łaskę ochrony tych dzieci przed wszelkim złem, zwłaszcza tym jakie może wypływać z moich słabości i grzechów. Tobie powierzam drogi ich rozwoju i ufam że doprowadzisz je do Jezusa. W tej tajemnicy proszę szczególnie o odnowienie łaski Chrztu świętego.

          II Światła

Maryjo – Matko Pięknej Miłości, proszę Cię w intencji moich dzieci i wszystkich dzieci objętych modlitwą w tej róży, przez tajemnicę Cudu w Kanie Galilejskiej uproś u Boga łaskę ochrony tych dzieci przed wszelkim złem, zwłaszcza tym jakie może wypływać z moich słabości i grzechów. Tobie powierzam drogi ich rozwoju i ufam że doprowadzisz je do Jezusa. W tej tajemnicy proszę szczególnie o Miłość w życiu dzieci i o umiejętność dzielenia się Miłością.

          III Światła

Maryjo – Matko naszego nawrócenia, Królowo Pokoju, proszę Cię w intencji moich dzieci i wszystkich dzieci objętych modlitwą w tej róży, przez tajemnicę Wezwania do Nawrócenia i Głoszenia Królestwa Bożego uproś u Boga łaskę ochrony tych dzieci przed wszelkim złem, zwłaszcza tym jakie może wypływać z moich słabości i grzechów. Tobie powierzam drogi ich rozwoju i ufam że doprowadzisz je do Jezusa. W tej tajemnicy proszę szczególnie o Nawrócenie i odpowiedź na dobre natchnienia.

          IV Światła

Zwierciadło Sprawiedliwości, Stolico Mądrości – Maryjo, proszę Cię w intencji moich dzieci i wszystkich dzieci objętych modlitwą w tej róży, przez tajemnicę Przemienienia na górze Tabor uproś u Boga łaskę ochrony tych dzieci przed wszelkim złem, zwłaszcza tym jakie może wypływać z moich słabości i grzechów. Tobie powierzam drogi ich rozwoju i ufam że doprowadzisz je do Jezusa. W tej tajemnicy proszę szczególnie o przemianę serca i przeżywanie Bożej obecności w życiu.

          V Światła

Panno Czci Godna, Przybytku Chwalebny – Maryjo, proszę Cię w intencji moich dzieci i wszystkich dzieci objętych modlitwą w tej róży, przez tajemnicę Ustanowienia Najświętszego Sakramentu uproś u Boga łaskę ochrony tych dzieci przed wszelkim złem, zwłaszcza tym jakie może wypływać z moich słabości i grzechów. Tobie powierzam drogi ich rozwoju i ufam że doprowadzisz je do Jezusa. W tej tajemnicy proszę szczególnie o godne, święte i jak najczęstsze uczestnictwo w Eucharystii.

.

Tajemnice Bolesne

          I Bolesna

Panno Wierna, Matko Bolesna – Maryjo, proszę Cię w intencji moich dzieci i wszystkich dzieci objętych modlitwą w tej róży, przez tajemnicę Modlitwy Pana Jezusa w Ogrójcu uproś u Boga łaskę ochrony tych dzieci przed wszelkim złem, zwłaszcza tym jakie może wypływać z moich słabości i grzechów. Tobie powierzam drogi ich rozwoju i ufam że doprowadzisz je do Jezusa. W tej tajemnicy proszę szczególnie o wierność w modlitwie.

          II Bolesna

Matko Bolesna – Maryjo, proszę Cię w intencji moich dzieci i wszystkich dzieci objętych modlitwą w tej róży, przez tajemnicę Biczowania Pana Jezusa uproś u Boga łaskę ochrony tych dzieci przed wszelkim złem, zwłaszcza tym jakie może wypływać z moich słabości i grzechów. Tobie powierzam drogi ich rozwoju i ufam że doprowadzisz je do Jezusa. W tej tajemnicy proszę szczególnie o uzdrowienie przyczyn grzechów których skutki obarczają dzieci i nawrócenie.

          III Bolesna

Matko Bolesna – Maryjo, proszę Cię w intencji moich dzieci i wszystkich dzieci objętych modlitwą w tej róży, przez tajemnicę Ukoronowania cierniem Pana Jezusa uproś u Boga łaskę ochrony tych dzieci przed wszelkim złem, zwłaszcza tym jakie może wypływać z moich słabości i grzechów. Tobie powierzam drogi ich rozwoju i ufam że doprowadzisz je do Jezusa. W tej tajemnicy proszę szczególnie o właściwe wypełnianie mojej władzy rodzicielskiej.

          IV Bolesna

Matko Bolesna, Wspomożenie Wiernych – Maryjo, proszę Cię w intencji moich dzieci i wszystkich dzieci objętych modlitwą w tej róży, przez tajemnicę Drogi Krzyżowej Pana Jezusa uproś u Boga łaskę ochrony tych dzieci przed wszelkim złem, zwłaszcza tym jakie może wypływać z moich słabości i grzechów. Tobie powierzam drogi ich rozwoju i ufam że doprowadzisz je do Jezusa. W tej tajemnicy proszę szczególnie o łaskę powstawania z upadków grzechowych, szczere i częste spowiedzi święte.

          V Bolesna

Matko Bolesna, współcierpiąca z Synem – Maryjo! proszę Cię w intencji moich dzieci i wszystkich dzieci objętych modlitwą w tej róży, przez tajemnicę Ukrzyżowanie i Śmierć Pana Jezusa uproś u Boga łaskę ochrony tych dzieci przed wszelkim złem, zwłaszcza tym jakie może wypływać z moich słabości i grzechów. Tobie powierzam drogi ich rozwoju i ufam że doprowadzisz je do Jezusa. W tej tajemnicy proszę szczególnie o nieprzebraną ufność w Boże Miłosierdzie wypływające z tajemnicy Krzyża.

.

Tajemnice Chwalebne

          I Chwalebna

Proszę Cię Jezu w intencji moich dzieci i wszystkich dzieci objętych modlitwą w tej róży, przez tajemnicę Twego Zmartwychwstania. Proszę Cię o łaskę ochrony tych dzieci przed wszelkim złem, zwłaszcza tym jakie może wypływać z moich słabości i grzechów. Tobie powierzam drogi ich rozwoju i ufam że doprowadzisz je do Nieba, a tu na ziemi będziesz je obficie wspomagał. W tej tajemnicy proszę szczególnie o łaskę Twego Pokoju w sercu.

          II Chwalebna

Proszę Cię Jezu w intencji moich dzieci i wszystkich dzieci objętych modlitwą w tej róży, przez tajemnicę Twego Wniebowstąpienia. Proszę Cię o łaskę ochrony tych dzieci przed wszelkim złem, zwłaszcza tym jakie może wypływać z moich słabości i grzechów. Tobie powierzam drogi ich rozwoju i ufam że doprowadzisz je do Nieba, a tu na ziemi będziesz je obficie wspomagał. W tej tajemnicy proszę szczególnie o łaskę dobrego wypełniania Twoich słów i przykazań.

          III Chwalebna

Proszę Cię Jezu w intencji moich dzieci i wszystkich dzieci objętych modlitwą w tej róży, przez tajemnicę Zesłania Ducha Świętego. Proszę Cię o łaskę ochrony tych dzieci przed wszelkim złem, zwłaszcza tym jakie może wypływać z moich słabości i grzechów. Tobie powierzam drogi ich rozwoju i ufam że doprowadzisz je do Nieba, a tu na ziemi będziesz je obficie wspomagał. W tej tajemnicy proszę szczególnie o Ducha Świętego w naszym życiu, jego działanie i charyzmaty.

          IV Chwalebna

Proszę Cię Jezu w intencji moich dzieci i wszystkich dzieci objętych modlitwą w tej róży, przez tajemnicę Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Proszę Cię o łaskę ochrony tych dzieci przed wszelkim złem, zwłaszcza tym jakie może wypływać z moich słabości i grzechów. Tobie powierzam drogi ich rozwoju i ufam że doprowadzisz je do Nieba, a tu na ziemi będziesz je obficie wspomagał. W tej tajemnicy pragnę podziękować za wszystkie dary i łaski otrzymane za przyczyną NMP i tej modlitwy.

          V Chwalebna

Proszę Cię Jezu w intencji moich dzieci i wszystkich dzieci objętych modlitwą w tej róży, przez tajemnicę Ukoronowania Najświętszej Maryi Panny. Proszę Cię o łaskę ochrony tych dzieci przed wszelkim złem, zwłaszcza tym jakie może wypływać z  moich słabości i grzechów. Tobie powierzam drogi ich rozwoju i ufam że doprowadzisz je do Nieba, a tu na ziemi będziesz je obficie wspomagał. Panie Jezu w tej tajemnicy pragnę uwielbić Twoje Miłosierdzie w darach jakimi nas obdarzasz poprzez Maryję Królową Różańca Świętego.

Porządek Nabożeństw

Msza św. w dni powszednie: 17.00
Msze św. w niedziele: 9.00 i 11.00

Kalendarz

czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Parafii Gzy na facebook.com
POLUB NAS!

Katolickie Radio Diecezji Płockiej


Prognoza pogody

Słuchamy biblii


Liturgia słowa na dziś