Turniej Futsalu KSM w Gzach

W sobotę 13 lutego br. w Gzach odbyły się pierwsze rozgrywki w ramach Turnieju Czterech Boisk Futsalu KSM. W zawodach organizowanych przez Zarząd diecezjalny KSM wzięło udział 7 drużyn. Rozgrywki rozpoczęły się wspólną Mszą świętą w kościele w Gzach.

Poziom gry był wysoki, jak oceniają organizatorzy, a rywalizacja zacięta. Niespodziewanie najwyższe miejsce na podium tej fazy rozgrywek zajęła drużyna Patrolu DDM Studnia, która gościnnie bierze udział w Turnieju. Na 2 miejscu uplasowała się drużyna KSM Glinojeck, a na 3 – KSM Sońsk. Ogólna punktacja przedstawia się następująco:

1. Patrol DDM Studnia – 10 pkt
  2. KSM Glinojeck – 8 pkt
  3. KSM Sońsk – 7 pkt
  4. KSM Płońsk – 1 pkt (drużynie odjęto, zgodnie z regulaminem zawodów, 5 pkt z powodu nieobecności na Mszy świętej i spóźnienia na rozgrywki)
  5. KSM Gzy – 5 pkt
  6. KSM Przewodowo – 4 pkt
  7. KSM Lipowiec – 3 pkt

Jak podkreśla druh Piotr Łaszczych z Zarządu diecezjalnego, jeszcze wszystko się może zdarzyć i każda drużyna nadal ma szansę na wygraną, dlatego warto trenować, by zawalczyć w kolejnych rozgrywkach.

Nowa formuła turnieju futsalu spotkała się z aprobatą zawodników i kibiców, którzy cieszą się, że będzie więcej okazji do spotkania i rywalizacji. „Turniej to dobra okazja do połączenia przyjemnego z pożytecznym: sportowej atmosfery i rozwoju fizycznego oraz integracji w KSM-owym gronie.” – komentuje Piotr Łaszczych.

Zarząd diecezjalny pragnie podziękować dyrektor szkoły w Gzach, pani Agnieszce Domańskiej, księdzu proboszczowi Kazimierzowi Majewskiemu oraz Oddziałowi KSM w Gzach, za pomoc w zorganizowaniu Turnieju.

Patrycja Przybysławska – Rzecznik prasowy ZD KSM DP