Porządek Mszy św.:

Dni powszednie: 17.00

Niedziele i święta: 9.00 i 11.00

Ważne informacje

Drodzy Parafianie 

W ostatnich dniach w związku z pandemią koronawirusa doświadczamy wielu trudnych sytuacji związanych z życiem osobistym, rodzinnym, zawodowym i religijnym. Dzieję się tak wiele i w krótkim czasie. Czas, który obecnie przeżywamy, to wyjątkowa okazja by szukać osobistych relacji z Bogiem na modlitwie prywatnej i dzięki mediom. To okazja, aby więcej chwil poświęcić dla rodziny na rozmowy, wspólne modlitwy i uczenie się siebie na nowo. Przeżywamy wszyscy trudne chwile. Pełne niepokoju i obaw. Codziennie o godz. 20.30 odmawiam różaniec w intencji parafian oraz wszystkich chorych i opiekujących się nimi, o ustanie epidemii, ale także za parafian chorych z innych przyczyn.

Przypomnę najważniejsze sprawy życia duchowego:

.

1. Do dnia 12 kwietnia (Wielkanoc) włącznie Biskup Płocki udzielił dyspensy od udziału we Mszy św. Zachęcam do modlitwy dzięki transmisjom mszy:

w niedzielę: w  TVP 1 godz. 7.00 i godz. 11.00

w tygodniu: w TVP1 – godz. 7.00 z Łagiewnik, w TVP3 – godz. 20.00 z Jasnej Góry

.

2. We mszach św. i nabożeństwach (również w pogrzebach) może uczestniczyć w kościele tylko 5 osób (najbliższa rodzina).

.

3. Msze św. są odprawiane w naszym kościele tak jak zostały zamówione przez rodziny oraz msze od uczestników pogrzebu. Proszę pozostać w domach i łączyć się duchowo w czasie odprawiania mszy św. lub przez telewizję czy stacje radiowe w innych godzinach danego dnia. Proszę o przestrzeganie tego zarówno w dni powszednie jak i w niedziele. 

.

4. Penitencjaria Apostolska pod pewnymi warunkami udziela odpustu zupełnego: wiernym cierpiącym na koronawirusa, pracownikom służby zdrowia, członkom rodzin i wszystkim, którzy opiekują się chorymi. Należy przy tym wzbudzić żal doskonały. 

.

5. Komunię duchową można przyjąć w czasie transmisji mszy św. lub poza nią.

.

6.  Zachęcam, aby w każdy piątek Wielkiego Postu starać się rozważać nabożeństwo Drogi krzyżowej prywatnie lub łącząc się przez media, oraz podobnie w niedziele odprawiać Gorzkie żale. Zachęcam też, aby dzięki mediom wziąć także udział w rekolekcjach wielkopostnych.

.

7. Nabożeństwa Niedzieli Palmowej i Wielkiego Tygodnia sprawuje tylko ksiądz w kościele bez udziału wiernych. Parafianie w domu łączą się duchowo i za pomocą mediów.  W tym roku nie będzie poświęcenia palm i procesji z palmami, dekorowania ciemnicy na Wielki Czwartek. Grób Pana Jezusa będzie bardzo symboliczny. Nie będzie poświęcenia ognia i procesji rezurekcyjnej, nie będzie czuwania druhów z OSP przy grobie Pana Jezusa. Nie będzie poświęcenia pokarmów w wielką sobotę na stół wielkanocny w kościele. Każda rodzina sama odmówi w domu w poranek Wielkanocny specjalną modlitwę błogosławieństwa pokarmów. 

.

8. Termin Pierwszej komunii świętej i Odnowienia przyrzeczeń chrztu świętego jest ciągle sprawą otwartą. Dzieci cały czas wytrwale niech się przygotowują do tego wydarzenia.

.

9. Sprawy kancelaryjne załatwiamy telefonicznie. Tylko w sprawach pilnych (np. pogrzeb) przychodzimy do kancelarii. 

Ks. Majewski Kazimierz – proboszcz

Porządek Nabożeństw

Msza św. w dni powszednie: 17.00
Msze św. w niedziele: 9.00 i 11.00

Kalendarz

Styczeń 2021
P W Ś C P S N
« Gru    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Parafii Gzy na facebook.com
POLUB NAS!

Katolickie Radio Diecezji Płockiej


Prognoza pogody

Słuchamy biblii


Liturgia słowa na dziś

Statystyki

Odwiedzin: 40800
Aktualnie na stronie: 1
Dzisiaj: 98