Porządek Mszy św.:

Dni powszednie: 17.00

Niedziele i święta: 9.00 i 11.00

Zamknięcie Roku Wiary

 

24 listopada w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata w naszej parafii zamknęliśmy Rok Wiary. Wraz z Ojcem Świętym, biskupami i całym Kościołem dziękowaliśmy Bogu za ten szczególny czas.

Podczas Mszy o godz. 9.00 i 11.00 przypomnieliśmy sobie nasz sakrament chrztu świętego. Zamiast aktu pokutnego zostaliśmy pokropienie przez kapłana wodą święconą. Natomiast na czas wyznania wiary zapaliliśmy świece od paschału – symbolu Chrystusa Zmartwychwstałego. Przypominały nam one o świetle wiary, które płonie w naszych umysłach i sercach.Ksiądz słuchał słów, wypowiadanych przez zgromadzonych, a po tym uroczystym wyznaniu wiary skierował do Boga modlitwę:

Boże, nasz Ojcze, wejrzyj na swoje dzieci, które uroczyście wyznały wiarę, otrzymaną na chrzcie świętym i umocnioną w Roku Wiary. Niech strzegą tego bezcennego skarbu ze wszystkich swoich sił, a każda z prawd objawionych niech będzie głęboko wypisana w ich sercu. Napełnij ich swoim Duchem, aby radując się darem wiary, umieli dawać o niej świadectwo w całym swoim życiu. Niech ich wiara owocuje miłością i doprowadzi ich do pełnego zjednoczenia z Chrystusem, jedynym Panem i Królem Wszechświata.

W tym dniu przybył do nas misjonarz ks. Robert Patrak. Pochodzi z diecezji kieleckiej, ale pracuje na Ukrainie (najpierw kilka lat w Zasławiu a obecnie w parafii Rachny-Lisowe). Odprawił poranną Mszę i wygłosił kazania. Zachęcał, aby dalej rozwijać swoja wiarę przez modlitwę, lekturę Biblii i czasopism katolickich oraz angażowanie się w sprawy parafii. Przytoczył kilka przykładów w jaki sposób ludność Ukrainy broniła wiary katolickiej nawet za cenę życia. Stwierdził, że dziś wielkie zagrożenie dla rozwoju życia religijnego zarówno katolików jak i prawosławnych w tym kraju stanowią sekty.

Ofiary, które zebrał ks. misjonarz podczas Mszy, przeznaczy na dokończenie budowy kościoła pw. Miłosierdzia Bożego w miejscowości Rachny. Parafia ks. Roberta jest niewielka liczy tylko 50 osób, ale jej członkowie są bardzo aktywni. 100 procent wiernych uczestniczy w każdą niedzielę we mszy świętej. (W parafii Gzy niestety tylko dwadzieścia kilka procent spośród nas uczęszcza w niedzielę na Eucharystię – na 1450 osób niespełna 400).

Oby zamknięty Rok Wiary owocował w naszym życiu postanowieniami aktywniejszego życia religijnego: udziałem w niedzielnej Mszy Świętej, modlitwie, spowiedzi, przestrzeganiem przykazania miłości Boga i bliźniego.

 

 

 

 

Porządek Nabożeństw

Msza św. w dni powszednie: 17.00
Msze św. w niedziele: 9.00 i 11.00

Kalendarz

kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Parafii Gzy na facebook.com
POLUB NAS!

Katolickie Radio Diecezji Płockiej


Prognoza pogody

Słuchamy biblii


Liturgia słowa na dziś