1 listopada 2014r

Uroczystość Wszystkich Świętych to z jednej strony dzień radości, a z drugiej strony smutku i zadumy nad losem naszych bliskich zmarłych. Gromadzimy się na cmentarzach, aby modlić się za zmarłych podczas Mszy św., procesji żałobnej wokół cmentarza i w ciszy,  prywatnie nad  grobami naszych kochanych rodziców, dzieci lub przyjaciół. Nosimy ich ciągle w naszych sercach i pozostaną w naszej pamięci na zawsze. Wciąż zadajemy sobie pytania: dlaczego odeszli od nas tak wcześnie lub niespodziewanie? Cały czas szepczemy słowa: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

W tym roku pogoda była łaskawa dla zgromadzonych na naszym parafialnym cmentarzu.

Pragniemy, aby to miejsce spoczynku stawało się coraz piękniejsze. Chcemy też, aby pomniki, które są coraz piękniejsze były bezpieczne. W tym roku została naprawiona brama główna na cmentarz i odmalowana brama oraz obydwie furtki. Mamy już pozwolenie na usunięcie kilku drzew, których korzenie rozsadzają i niszczą pomniki oraz drzewek ozdobnych, które uniemożliwiają normalne przejście alejkami. Mam nadzieję, że z pomocą parafian uda nam się w ciągu najbliższych miesięcy wykonać te prace. Marzeniem chyba wszystkich parafian jest to, aby do cmentarza można było dojść bezpiecznie nowym chodnikiem – ale to zależy od władz powiatu.

Wszyscy jednak starajmy się, aby dbać o ład i porządek na cmentarzu. To miejsce spoczynku odwiedza przecież wiele osób nie tylko z parafii ale z całego kraju, szczególnie podczas pogrzebów czy  uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego.