II Marsz dla Życia i Rodziny w Pułtusku

W niedzielę, 1.06.2014r., odbył się w Pułtusku II Marsz dla Życia i Rodziny. Marsz ten połączył pokolenia młodszych i starszych, którzy manifestowali przywiązanie do wartości rodzinnych i poszanowanie życia każdego człowieka, od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Korowód wyruszył spod Szkoły Podstawowej nr 3, aby dotrzeć do Domu Polonii. W pochodzie niesiono znaki i transparenty wszystkich parafii z dekanatu pułtuskiego. Na nich można było wyczytać wiele prorodzinnych haseł, m.in.: ”Każde dziecko, jak świat światem, chce mieć mamę oraz tatę”,Każdą godzinę inwestuj w rodzinę, ”Gdy rodzina zjednoczona, żadne zło jej nie pokona”, ”Kto w rodzinie, ten nie zginie”. Również z naszej parafii była delegacja z transparentem Parafii Gzy, SRK i KSM.

Młodzież z KSM naszej parafii była wolontariuszami i czuwała nad częścią gastronomiczną. Już od godz. 10.30 zajęli się przygotowaniem pikniku rodzinnego na Tawernie przy Domu Polonii. Z naszej parafii była niemalże najliczniejsza grupa, bo aż 14 wolontariuszy (wszystkich zaś wolontariuszy było 53). Oto pełna lista: Patrycja Suska, Ewa Wojciechowska, Adam Wojciechowski, Monika Piekutowska, Aneta Piekutowska, Justyna Sadowska, Anna Zadrożna, Bartek Zabielski, Damian Sadowski, Klaudia Milewska, Łukasz Baka, Konrad Warda, Natalia Ołdakowska, Aleksandra Nawrocka.

Ogromne podziękowania dla Konrada Wardy, który był najmłodszy spośród wszystkich wolontariuszy.