Porządek Mszy św.:

Dni powszednie: 17.00

Niedziele i święta: 9.00 i 11.00

Odpust św. Walentego 2015

W sobotę 14 lutego odbył się odpust ku czci św. Walentego patrona naszej parafii. Uroczystą sumę odprawił ks. senior Andrzej Niesłuchowski z Parafii Obryte, natomiast kazanie wygłosił ks. mgr Robert Głuchowski – Proboszcz Parafii w Sokołowie. Bóg zapłać Parafianom i Gościom za liczny udział w modlitwach o godz. 9.00 i o godz. 12.00. Dopisała nam wyjątkowo piękna i słoneczna pogoda. Przyjechało też wielu kapłanów z dekanatu na czele z ks. Dziekanem. Liczna grupa wiernych skorzystała ze spowiedzi.

Niech św. Walenty patron naszej Parafii uprasza nam przede wszystkim dar zdrowia i wszelkie błogosławieństwo w życiu.

 

Św. Walenty to nie tylko patron zakochanych, jak uważa większość młodych ludzi, ale to przede wszystkim orędownik u Boga w różnego rodzaju chorobach. Mówią o tym pieśni do tego męczennika. Staramy się stopniowo poznawać i uczyć nowych tekstów pieśni i modlitw. Jedną z nich jest pieśń na melodię „Chwalcie łąki umajone”:

 

1.

WALENTY BŁOGOSŁAWIONY,
KRWIĄ MĘCZEŃSKĄ OZDOBIONY,
KAPŁANIE MĄDRY, GORLIWY,
MĘŻU WIELCE SPRAWIEDLIWY.

 

2.

PROSIM CIĘ, ŚWIĘTY PATRONIE,
RACZ NAS MIEĆ W SWOJEJ OBRONIE,
SPRAW, NIECH ZA TWYMI MODŁAMI,
ZMIŁUJE SIĘ BÓG NAD NAMI.

 

3.

BÓG PRZEZ WZGLĄD DLA TWEJ OSOBY
ULECZA WSZELKIE CHOROBY,
WIĘC I MY DZIŚ PROSIM CIEBIE,
PRZYCZYŃ SIĘ ZA NAMI W NIEBIE.

 

4.

BYŚMY W ZDROWIU UMOCNIENI,
CHORÓB, KALECTW POZBAWIENI,
WIERNIE TU BOGU SŁUŻYLI,
A PO ŚMIERCI W NIEBIE BYLI.

 

 

Porządek Nabożeństw

Msza św. w dni powszednie: 17.00
Msze św. w niedziele: 9.00 i 11.00

Kalendarz

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Parafii Gzy na facebook.com
POLUB NAS!

Katolickie Radio Diecezji Płockiej


Prognoza pogody

Słuchamy biblii


Liturgia słowa na dziś