Porządek Mszy św.:

Dni powszednie: 17.00

Niedziele i święta: 9.00 i 11.00

Prace remontowe: organy i inne

     W ostatnich miesiącach zostało wykonanych kilka prac w Parafii. 

     Dziękuję przede wszystkim p. Arkadiuszowi Zaręba z Ołdak, którego firma bezpłatnie położyła dwa chodniki przy plebanii oraz płytki przy pomniku Śp. Ks. Lucjusza Mioduszewskiego byłego proboszcza naszej parafii.

     2 września 2016 r. zakończono prace przy organach w naszym Kościele. 8-głosowe organy zostały wyremontowane przez Pana Tomasza Nagalskiego. Koszt prac to kwota 20 000 zł. Dziękuję za złożone ofiary – już ponad 20 tys. zł. 

W trakcie remontu wykonano:

1. Czyszczenie wnętrza i zabezpieczenie insekcydami przeciwko żerowaniu technicznych szkodników drewna

2. Wykonano nowy zespół dostarczania powietrza:

a/ nowy miech magazynowy

b/zakupiono i zamontowano nowoczesną, cichobieżną dmuchawę elektryczną

c/ wykonano nową instalacje elektryczną wraz z elektronicznym zabezpieczeniem dmuchawy

3. Naprawiono klawiaturę manuału wraz z uzupełnieniem zniszczonych i brakujących nakładek klawiaturowych

4. Naprawiono z uzupełnieniem brakujących elementów traktury głosowej i tonowej

5. Naprawiono metalowe piszczałki prospektowe

6. Naprawiono wraz z uzupełnieniem braków konstrukcji mocowania piszczałek wewnątrz szafy organowej

7. Naprawiono oraz dorobiono brakujące piszczałki drewniane

8. Naprawiono i uzupełniono brakujące piszczałki metalowe

Całość została wyintonowana i nastrojona

9. Wykonano dokumentacje fotograficzną i opisową przed rozpoczęciem prac oraz po zakończeniu.

Pierwsze ofiary złożyli: Włodzimierz Elak, Kowalscy z Wisnowy, Malik Kazimiera – Żeromin, Podlasiński Andrzej – Gzy, Warda Lucyna i Tomasz – Gzy, Milewscy Justyna i Jacek – Sulnikowo, Sitkowscy Teresa i Tadeusz, Andrzejewscy Joanna i Dariusz, Truchan Alicja i Krzysztof, Truchan Nina i Piotr, Frąckiewicz Marta i Piotr, Muchowska Halina – Ż. Falbogi, Prus Henryka – Ż. Włosty, Gołębiewska Weronika – Ż. Falbogi, Łempicka Bożena i Paweł – Kęsy, Morawscy Barbara i Wiesław – Ołdaki, Gamzała Barbara – Ż. Falbogi,

Stępniewski Jerzy i Maria – St. Grochy, Nawroccy Beata i Piotr – Sulnikowo, Sieńkowski Jerzy – Sulnikowo, Klejment Maria i Agnieszka – Żeromin Drugi, Osieccy Genowefa i Eugeniusz – Sulnikowo, Ponichtera Jadwiga i Rafał – Gzy – Wisnowa, Żebrowscy Barbara i Kazimierz – Żeromin Drugi, Żebrowscy Halina i Antoni – Żeromin Drugi, Milewska Beata – Gzy, Chojnaccy 2 rodziny – Grochy Krupy, Leleń Joanna i Andrzej, Stypińscy Marta i Grzegorz – Mierzeniec, Pytel Janina i Leon – Łady, Polak Krystyna i Jerzy – Ż. Falbogi, Polak Irena – Ż. Falbogi, Szmulewicz Agnieszka – Ż. Falbogi, Milewscy Dorota i Maciej – Łady, Wojciechowscy Anna i Cezary – Gzy, Żbikowska Maria – Gzy, Franczak Maria i Stefan – Gzy, Kępczyńscy Marianna i Tomasz – Sulnikowo, Żbikowski Włodzimierz – Gzy, Zawadzcy Halina i Marian – Gzy, Zawadzcy Danuta i Krzysztof – Gzy, Magierowscy Urszula i Grzgorz – Ż. Włosty, Rzygałowscy Hanna i Tadeusz – Łady, Muchowska Halina – Ż. Falbogi, Prus Henryka – Ż. Włosty, Gołębiewska Weronika – Ż. Falbogi, Łempicka Bożena i Paweł       – Kęsy, Morawscy Barbara i Wiesław – Ołdaki, Gamzała Barbara – Ż. Falbogi, Stępniewski Jerzy i Maria – St. Grochy, Nawroccy Beata i Piotr – Sulnikowo, Sieńkowscy Jerzy, – Sulnikowo, Klejment Maria i Agnieszka – Żeromin Drugi, Osieccy Genowefa i Eugeniusz – Sulnikowo, Ponichtera Jadwiga i Rafał – Wisnowa, Żebrowscy Barbara i Kazimierz – Żeromin Drugi, Żebrowscy Halina i Antoni – Żeromin Drugi, Milewska Beata – Gzy, Chojnaccy 2 rodziny – Grochy Krupy,     Jagiełło Teresa – Grochy Krupy, Ausfeld Bożena i Marian – Ż. Falbogi, Chlebowscy Barbara i Andrzej – Ż. Drugi, B. Alicja i Tadeusz – Kałęczyn, Rybarczyk Agnieszka i Zdzisław – Sulnikowo, Bochenek Cecylia i Mirosław – Ż. Falbogi, Oleksa Emilia Tadeusz Jarosław – Ołdaki, Sitek Barbara i Jan – Gzy, Szwedo Sylwia i – Gzy, Kwiatkowska Bożena – Mierzeniec, Pilińscy – Tąsewy, Żbikowski Leszek – Tąsewy, Budziszewscy – Tąsewy, Dębe Tomasz – Tąsewy, Skorupska Barbara   – Gzy, Piekutowscy Danuta i Marek – Gzy Wisnowa, Piekutowscy Barbara i Władysław – Gzy Wisnowa, Rzeczkowscy Dorota i Stanisław – B. Przechy, Elak Zofia i Stefan – Wysocki, Wyrzykowscy Jadwiga i Kazimierz – Gzy, Ołdakowski Piotr – Ołdaki, Głowacki Edward – St. Grochy, Elak Zofia – N. Borza, Gołębiewscy – Ż. Falbogi, Ochtabińscy M i A – Gzy, Elak Martyna i Konrad – Wysocki, Uchman Karolina i Krzysztof – Warszawa, Szulejewscy Wioleta i Marcin – Warszawa, Grzelakowscy Helena i Jan – Sulnikowo, Grzelakowski Adam i Artur – Sulnikowo, Świderscy Joanna i Andrzej – Sulnikowo, Sitek –      Sulnikowo, Tyszkiewicz Zofia – Ołdaki, Tyszkiewicz Sławomir – Ołdaki, Kucińscy Beata i Rafał – Ołdaki, Kluk Marzena i Jan – Gzy, Brach Elżbieta i Kazimierz – Grochy Serwatki, Szymańscy Katarzyna i Marek – Mierzeniec, Miecznikowscy Agnieszka i Jacek – Ż. Falbogi, Bartołd – Grochy Imbrzyki, Ołdakowscy – Ołdaki, Miecznikowscy Irena i Stanisław – Ż. Falbogi, Miecznikowscy Katarzyna i Bogdan – Ż. Falbogi, Zabielscy – Ż. Wiatraki, Wyrzykowska Janina – Ż. Wiatraki, Kraszewscy Ewa i Waldemar – Mierzeniec, Piekutowscy Bożena i Janusz – Żeromin, Karkowscy Anna i Piotr – Żeromin, Brusk Paweł i Milena – Ołdaki, Brusk Grażyna i Zbigniew – Ołdaki, Tetwejer Joanna i Marek – Gzy, Krajewscy Marta i Marek – Gr. Serwatki, Lewińscy Beata i Grzegorz – Marcisze, Piekutowscy Elżbieta i Michał – Żeromin, Nałęcz Michał – Grochy Imbrzyki, Kowalczyk Mariola i Andrzej – Żeromin, Elak Mieczysław – Ż. Włosty, Podgórscy Katarzyna i Mirosław – Ż. Włosty, Bochenek Ewelina i Tomek – Ż. Falbogi, Kołakowska Urszula – Sulnikowo, Kęsiccy Bogumiła i Jacek – Kęsy, Kiliś Agnieszka i Jan – Borza Strumiany, Gerwatowscy Jadwiga, Tadeusz i Monika – Gzy, Żebrowscy Monika i Arkadiusz – Kęsy, Żebrowscy Tadeusz i Barbara – Kęsy, Wielgolewscy Hanna i Konstanty – Gzy, Turek Halina i Remigiusz – Wysocki, Konarzewscy Renata i Janusz – Grochy Imbrzyki, Durajska Maria – B. Przechy, Kępczyńscy Justyna i Piotr – Sulnikowo, Rudzińscy Ewa i Stanisław – Grochy Serwatki, Brach Anna i Piotr – Grochy Serwatki, Konopka Anna i Krzysztof – B. Strumiany, Wyszyńscy i Szwedo – Ż. Falbogi, Karkowscy Alicja i Bogdan – Wisnowa, Głowaccy Anna Jacek Maria – Stare Grochy, Pawelscy Aniela, Małgorzata i Tomasz – Stare Grochy, Szymańscy Eleonora i Zbigniew – Sulnikowo, Pawlak Renata i Grzegorz – Ż. Włosty, Warda Joanna i Krzysztof, Konarzewscy Renata i Janusz – Grochy Imbrzyki, Arazy Grażyna i Dariusz – Gzy, Andrzejewscy Sylwester i Julita – Sulnikowo, Sawiccy Emilia i Krzysztof – Sulnikowo, Kwiatkowski Kazimierz – Kęsy, Długołęccy Anna Marek i Dawid – Stare Grochy, Miecznikowscy Justyna i Krzysztof – Ż. Falbogi, Zagumni Barbara i Tadeusz – Ołdaki, Bartczak Halina – Ołdaki, Kowalska Anna i Juchner Justyna – Gzy, Cieślak Barbara i Zdzisław – Gzy, Kowalscy Genowefa i Marek – Ż. Włosty, Brach Wojciech, Danuta i Zdzisław – Gzy, Nowak Joanna i Grzegorz – Żeromin, Jasińscy Aldona i Tomasz, Kucińscy Mieczysława i Ryszard – Ż. Wiatraki, Zarzyccy Danuta i Mieczysław – Wisnowa, Rzepińska Jadwiga – Kałęczyn, Królikowscy Anna i Mariusz – Kałęczyn, Siatkowscy – Tąsewy , Pochmara Aneta i Dariusz – Żeromin, Sadowscy Dorota i Wiesław – Ołdaki, Kurpieccy Maria i Zbigniew – Gzy, Pszczółkowscy Hanna i Dariusz – Stare Grochy, Daleccy Izabela i Krzysztof – Ż. Falbogi, Grochowski Ludwik – Grochy Imbrzyki, Lachowscy Anna i Paweł – Ołdaki, Niedziałkowscy Barbara i Sławomir – Ż. Falbogi, Łyszkowscy Aldona i Jerzy – Marcisze, Wyrzykowska Krystyna – Ż. Wiatraki, Sadowscy Elżbieta i Mieczysław – Stare Grochy, Brodowscy Barbara i Henryk – Ż. Falbogi, Szulc – Z. Falbogi, Kulesza Emilia i Jan – Wysocki, Miecznikowska Mirosława – Ż. Falbogi, Franczak Roman – Ołdaki, Gimnazjum im. Jana Pawła II – Gzy, Zdunek Jan – Żeromin, Brańska Marianna – Ż. Wiatraki, Podgórska Renata – Ż. Wiatraki, Załoga Janina i Andrzej – Gzy, Niesłuchowscy Anna i Roman – Grochy Imbrzyki, Małgorzata Prus – Żebry Falbogi, Zenobia Truchan – Łady, Zaremba Paweł – Kęsy, Deptuła Zbigniew, Olkowscy – Gzy Wisnowa, Podgórscy – Ołdaki, Bonisławscy – Ż. Wiatraki, Grabowscy – Ż. Włosty, Kowalscy Maria i Krzysztof – Marcisze, Tetwejer Eliza i Andrzej – Grochy Serwatki, Niewiadomski – Gzy, Jabłońscy – Grochy Serwatki, Kuźmińscy – Grochy Serwatki, Milewski Wacław – Mierzeniec, Paradowski Mariusz – Borza Strumiany.

Porządek Nabożeństw

Msza św. w dni powszednie: 17.00
Msze św. w niedziele: 9.00 i 11.00

Kalendarz

lipiec 2022
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Parafii Gzy na facebook.com
POLUB NAS!

Katolickie Radio Diecezji Płockiej


Prognoza pogody

Słuchamy biblii


Liturgia słowa na dziś