Porządek Mszy św.:

Dni powszednie: 17.00

Niedziele i święta: 9.00 i 11.00

VIII Turniej Piłki Siatkowej KSM o puchar Biskupa Płockiego Piotra Libery w Gzach

W sobotę, 28 września w naszej parafii rozegrany został VIII Turniej Piłki Siatkowej Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży o Puchar Biskupa Piotra Libery. W zawodach uczestniczyło 9 drużyn z oddziałów parafialnych KSM.

 

Turniej rozpoczął się od Mszy Świętej  w  naszym kościele. Przewodniczył jej ks. Krzysztof Jończyk, diecezjalny asystent KSM. W kazaniu przywołał postać św. Wacława, żyjącego w X wieku, którego wspomina się w liturgii 28 września. Podkreślał, że kiedy ktoś dążąc do wyznaczonego celu kieruje się dobrem, może to osiągnąć i zostać zapamiętanym na wieki.

Rozgrywki turniejowe, dzięki życzliwości p. Dyrektor Agnieszki Domańskiej, odbywały się w hali sportowej przy Publicznym Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II. Pierwsze miejsce zajęła drużyna z Lipowca Kościelnego (opiekun – ks. Paweł Antkiewicz) i to ona przyjęła na rok puchar przechodni Biskupa Płockiego. Również najlepszym zawodnikiem turnieju został członek tej drużyny – Kacper Kłosowski.

 

Na drugim miejscu uplasowała się drużyna z parafii Miłosierdzia Bożego w Pułtusku-Popławach (opiekun – ks. Adam Brzeziński), a trzecie miejsce zajęła drużyna z parafii Przewodowo (opiekun ks. proboszcz Jan Romanowski).

 

Zwycięzcy VIII Turnieju Piłki Siatkowej KSM o Puchar Biskupa Piotra Libery otrzymali pamiątkowe statuetki i nagrody rzeczowe – piłki siatkowe, ufundowane m.in. przez ordynariusza diecezji. O dobrą organizację turnieju zadbał proboszcz parafii św. Walentego w Gzach ks. Kazimierz Majewski.

 

Galeria zdjęć

Porządek Nabożeństw

Msza św. w dni powszednie: 17.00
Msze św. w niedziele: 9.00 i 11.00

Kalendarz

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Parafii Gzy na facebook.com
POLUB NAS!

Katolickie Radio Diecezji Płockiej


Prognoza pogody

Słuchamy biblii


Liturgia słowa na dziś