VIII Turniej Piłki Siatkowej KSM o puchar Biskupa Płockiego Piotra Libery w Gzach

W sobotę, 28 września w naszej parafii rozegrany został VIII Turniej Piłki Siatkowej Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży o Puchar Biskupa Piotra Libery. W zawodach uczestniczyło 9 drużyn z oddziałów parafialnych KSM.

Turniej rozpoczął się od Mszy Świętej  w  naszym kościele. Przewodniczył jej ks. Krzysztof Jończyk, diecezjalny asystent KSM. W kazaniu przywołał postać św. Wacława, żyjącego w X wieku, którego wspomina się w liturgii 28 września. Podkreślał, że kiedy ktoś dążąc do wyznaczonego celu kieruje się dobrem, może to osiągnąć i zostać zapamiętanym na wieki.

Rozgrywki turniejowe, dzięki życzliwości p. Dyrektor Agnieszki Domańskiej, odbywały się w hali sportowej przy Publicznym Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II. Pierwsze miejsce zajęła drużyna z Lipowca Kościelnego (opiekun – ks. Paweł Antkiewicz) i to ona przyjęła na rok puchar przechodni Biskupa Płockiego. Również najlepszym zawodnikiem turnieju został członek tej drużyny – Kacper Kłosowski.

Na drugim miejscu uplasowała się drużyna z parafii Miłosierdzia Bożego w Pułtusku-Popławach (opiekun – ks. Adam Brzeziński), a trzecie miejsce zajęła drużyna z parafii Przewodowo (opiekun ks. proboszcz Jan Romanowski).

Zwycięzcy VIII Turnieju Piłki Siatkowej KSM o Puchar Biskupa Piotra Libery otrzymali pamiątkowe statuetki i nagrody rzeczowe – piłki siatkowe, ufundowane m.in. przez ordynariusza diecezji. O dobrą organizację turnieju zadbał proboszcz parafii św. Walentego w Gzach ks. Kazimierz Majewski.