2 urodziny KSM w naszej parafii

W niedzielę (14.09.2014r.) obchodziliśmy swoje drugie urodziny w KSM. Świętowanie tego wydarzenia rozpoczęliśmy Mszą Świętą o godz. 11.00 w kościele parafialnym p.w. Wniebowzięcia NMP. Eucharystii przewodniczył nasz Proboszcz – ks. Kazimierz Majewski, a my czynnie w niej uczestniczyliśmy, poprzez czytanie słowa Bożego, śpiew pieśni, a także służbę przy ołtarzu jako ministranci. Ksiądz Proboszcz w kazaniu nawiązał do zawołania KSM-owicza: „Przez cnotę, naukę i pracę – służyć Bogu i Ojczyźnie. GOTÓW!” Przypominał nam jak ważne jest, abyśmy zawsze na byli gotowi na pełnienie woli Boga, a także że powinniśmy swoim zachowaniem ukazywać ludziom Chrystusa. Ksiądz Kazimierz odniósł się też do barw zawartych w Godle KSM-u (kolor biało-czerwony więź z Ojczyzną, niebieski z Maryją, a żółty z papieżem). Na koniec Mszy Świętej wszyscy zaśpiewaliśmy hymn KSM.

Następnie udaliśmy się na spotkanie, podczas którego odbyły się wybory nowego zarządu KSM i ognisko. Oto wyniki głosowania:

Prezes – Ewa Wojciechowska
Z-ca prezesa –  Monika Piekutowska
Skarbnik-  Aneta Piekutowska
Sekretarz – Monika Gerwatowska
Z-ca Sekretarza –  Adam Wojciechowski

Komisja Rewizyjna:

Przewodnicząca – Justyna Sadowska
Z-ca Przewodniczącego – Paweł Załoga
Członek KR – Damian Sadowski

Na zakończenie spotkanie wspólnie odmówiliśmy Koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencji naszego  Asystenta – ks. Kazimierza i KSM-u

Zapraszamy młodzież z naszej Parafii do udziału w spotkaniach KSM, a także do zapisywania się do Stowarzyszenia. Pragniemy wspólnie jeszcze lepiej służyć Bogu i naszej Ojczyźnie.