Porządek Mszy św.:

Dni powszednie: 17.00

Niedziele i święta: 9.00 i 11.00

Dożynki Powiatowo-Gminne i Parafialne w Gzach

„Mam własny zagon i na swojej ziemi

Wszystkie czynności znam agrotechniczne

I nie uciekam od słońca promieni,

Kiedy mnie prace na skwar gonią liczne,

Ale uparcie trwam dni i tygodnie,

Choć to męka, chociaż niewygodnie.

Jednak jak miło jest i radośnie,

Kiedy swojego nastawia się ucha

I gdy wyczuwa się, jak zboże rośnie,

Jak spontanicznie do życia wybucha,

Jak się pod kłosem chyli i kołysze,

To tego żadne pióro nie opisze…”

 Stanisław Harla 

 

 

Tegoroczne żniwa były wyjątkowo pogodne: słoneczne, a nawet upalne. W niedzielę 7 września 2014r. zgromadziliśmy się na dziękczynieniu w naszym kościele parafialnym w Gzach po zakończonych żniwach. Uwielbialiśmy Boga za wszelkie Jego dobrodziejstwa: za słońce i mróz, za deszcz i wiatr, za urodzaje i ochronę od klęsk żywiołowych oraz za zdrowie i życie wszystkich mieszkańców naszego Powiatu, Gminy i Parafii

 

Delegacje przyniosły do świątyni wieńce żniwne, które są najpiękniejszą cząstką tego, co zebrano z pól. We mszy świętej uczestniczyli: Starostowie Dożynek, przedstawiciele Rządu i Parlamentu, Członkowie Samorządu Terytorialnego, Sołtysi, Goście, Parafianie i najważniejsi Bohaterowie tego święta Zacni Rolnicy, bo gdyby ich nie było nie byłoby tej uroczystości.

 

Po eucharystii w czasie której poświęcono chleby i wieńce dożynkowe, nastąpił przemarsz korowodu dożynkowego na plac przy OSP, gdzie miało miejsce dzielenie się chlebem i dalsze uroczyste świętowanie.

 

 

 

 

Porządek Nabożeństw

Msza św. w dni powszednie: 17.00
Msze św. w niedziele: 9.00 i 11.00

Kalendarz

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Parafii Gzy na facebook.com
POLUB NAS!

Katolickie Radio Diecezji Płockiej


Prognoza pogody

Słuchamy biblii


Liturgia słowa na dziś