Porządek Mszy św.:

Dni powszednie: 17.00

Niedziele i święta: 9.00 i 11.00

Przekazanie Iskry Miłosierdzia Bożego parafiom

W dniach 12-13 kwietnia 2014r. młodzież z naszej parafii uczestniczyła w Forum Parafialnych Centrów Światowych Dni Młodzieży. Z naszej parafii były następujące osoby: Justyna Sadowska, Klaudia Milewska i Ewa Wojciechowska. W sobotę młodzież uczestniczyła w konferencjach zakończonych czuwaniem w Orlen Arenie, natomiast w niedzielę podczas Eucharystii ks. bp Piotra Liberę uroczyście przekazał Kanonizacyjną Iskrę Miłosierdzia oraz dyplomy przedstawicielom 248 Parafialnych Centrów Światowych Dni Młodzieży.

Ks. Biskup mówił do nas: „Kochani Młodzi Przyjaciele, bądźcie wierni życiu, modlitwie i ideałom bł. Jana Pawła II! Bądźcie wierni! – właśnie to oznacza przyjąć „Iskrę Miłosierdzia”. Ilu Polaków dzisiaj, zaledwie kilka lat po śmierci Jana Pawła II, pozwoliło sobie wmówić, że Kościół, to tylko zakazy, nakazy, takie czy inne praktyki, tacy czy inni, ale zawsze ciężko grzeszni, zmaterializowani księża. Bądźmy wierni nie tylko słowami, pomnikami, ale szczerym, głębokim, mądrym życiem z Bogiem,  przez codzienną modlitwę, niedzielną Eucharystię, chwile adoracji”, wymieniał biskup płocki.

Dodawał, że świadectwo miłosierdzia Jana Pawła II wiernie kontynuuje papież Franciszek. W  specjalnym orędziu na ŚDM prosi, by w ciągu najbliższych 3 lat przygotowania do nich młodzi wzięli sobie szczególnie do serca ewangeliczne błogosławieństwa. W tym roku – o błogosławionych ubogich w duchu. Chodzi m.in. o pójście pod prąd współczesnej anty-kultury konsumpcji, zdystansowanie się od żądzy posiadania i od bałwochwalstwa pieniądza, zaprzestanie pokładania nadziei w karierze i  sukcesie.

 

Porządek Nabożeństw

Msza św. w dni powszednie: 17.00
Msze św. w niedziele: 9.00 i 11.00

Kalendarz

grudzień 2023
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Parafii Gzy na facebook.com
POLUB NAS!

Katolickie Radio Diecezji Płockiej


Prognoza pogody

Słuchamy biblii


Liturgia słowa na dziś