Uroczystość Ciała i Krwi Jezusa

Boże, Ty w Najświętszym Sakramencie zostawiłeś nam pamiątkę swej męki, daj nam taką czcią otaczać święte tajemnice Ciała i Krwi Twojej, abyśmy nieustannie doznawali owoców Twego odkupienia. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen

Uroczystość Bożego Ciała nazywana jest świętem Eucharystii. Czcimy sakrament Ciała i Krwi Pana Jezusa, który On ustanowił w czasie Ostatniej Wieczerzy i który jest najcenniejszym skarbem Kościoła. Eucharystia jest jakby bijącym sercem, dającym życie całemu mistycznemu Ciału Kościoła — organizmowi społecznemu opartemu całkowicie na duchowej, ale konkretnej więzi z Chrystusem. Apostoł Paweł mówi: «Ponieważ jeden jest chleb, przeto my, liczni, tworzymy jedno ciało. Wszyscy bowiem bierzemy z tego samego chleba» (1 Kor 10, 17). Bez Eucharystii Kościół po prostu by nie istniał. To Eucharystia sprawia, że wspólnota ludzka jest zdolna nieść Boga światu i przybliżać świat do Boga. Duch Święty, który przemienia chleb i wino w Ciało i Krew Chrystusa, przemienia także tych, którzy je przyjmują z wiarą.

Ołtarze na Boże Ciało w tym roku przygotowali mieszkańcy następujących wiosek: Żebry Falbogi, Żebry Włosty, Kęsy i Gzy Wisnowa.