Porządek Mszy św.:

Dni powszednie: 17.00

Niedziele i święta: 9.00 i 11.00

W 2021 r. modlę się o powołania

SŁOWO BISKUPA PŁOCKIEGO DOTYCZĄCE POWOŁAŃ

Drodzy Diecezjanie!
Przeżywając ostatni miesiąc trudnego dla nas wszystkich roku 2020 z troską patrzę na potrzeby naszej wspólnoty diecezjalnej. W ostatnich latach zauważamy z niepokojem zmniejszającą się liczbę powołań do służby w Kościele. Dlatego odpowiadając na wezwanie Jezusa: „Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało. Proście Pana żniwa, aby posłał robotników na swoje żniwo” (por. Mt 9,36-10,8), gorąco zachęcam Was do włączenia się w inicjatywę alumnów naszego seminarium pod hasłem: „W 2021 r. modlę się o powołania”. Będzie ona trwała przez cały rok. Mogą w niej wziąć udział zarówno duchowni, osoby konsekrowane, jaki i świeccy, a także całe wspólnoty i grupy ofiarując swoją modlitwę w dowolny dzień roku tak, aby nasze błaganie skierowane do Pana Żniwa było nieustanne. Proszę każdego z Was o żarliwą modlitwę, ofiarowanie cierpień i dobrych uczynków w intencji powołań. Możemy włączyć się do tej inicjatywy modlitewnej poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej seminarium lub wypełniając papierowe zgłoszenie dostępne w kancelarii parafialnej.
Z serca dziękuję za wsparcie modlitewne, każdy dobry czyn i ofiarę w intencji powołań. Z serca Was pozdrawiam z Tumskiego Wzgórza i zawierzam Maryi oczekującej wraz z Józefem na narodzenie Bożego Syna.
Wasz Biskup Piotr          Płock, dnia 20 grudnia 2020 r.

Wskazania dotyczące inicjatywy modlitewnej „W 2021 r. modlę się o powołania”
1. Inicjatywa „W 2021 r. modlę się o powołania” jest odpowiedzią na Chrystusowe wezwanie: „Proście Pana Żniwa, aby wyprawił robotników na żniwo swoje” (por. Łk 10,2). Jej organizatorem jest Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku.
2. Każda osoba, która chce wziąć udział w akcji, zobowiązuje się do odmówienia modlitwy za wstawiennictwem bł. Płockich Biskupów Męczenników, a także do wybranej przez siebie formy modlitewnej np. Koronka do Bożego Miłosierdzia, dowolna tajemnica różańca świętego, ofiarowanie cierpienia, post, adoracja Najświętszego Sakramentu.
3. Uczestnik akcji sam wybiera dzień lub okres, w którym będzie wspierał swoją modlitwą powołania.
4. Do akcji można przystąpić jednorazowo bądź cyklicznie poprzez wypełnienie:
a. formularza internetowego znajdującego się na stronie www.wsdplock.pl/modlitwa, lub
b. formularza papierowego dostępnego w parafii lub do pobrania ze strony http://wsdplock.pl/do-pobrania/
5. Formularz papierowy należy przesłać na adres: Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku, ul. abp. A. J. Nowowiejskiego 2, 09-400 Płock (z dopiskiem: Powołania).
6. Imię oraz część nazwiska osoby biorącej udział w akcji zostaną umieszczone w wirtualnym kalendarzu na stronie internetowej www.wsdplock.pl.

 

„W 2021 r. modlę się o powołania”

ZGŁOSZENIE

 

Ja …………………………………………………………………, chcę przystąpić do akcji modlitewnej                            i zobowiązuję się modlić o nowe i święte powołania do służby kapłańskiej:

 • Jednorazowo w dniu ………………………….…………. (należy wpisać datę DD.MM)

lub

– Raz w miesiącu każdego ……………………. dnia miesiąca (należy wpisać wybrany dzień) przez ………….. (należy wpisać ilość) miesiące/miesięcy.

– W ramach inicjatywy należy odmówić podaną poniżej modlitwę oraz wybraną przez siebie formę modlitwy wybraną z listy (należy zaznaczyć):

– Rozważanie Pisma Świętego,

–  Adoracja Najświętszego Sakramentu,

  • Koronka do Bożego Miłosierdzia,
  • Dowolna tajemnica różańca,
  • Post,
  • Ofiarowanie Cierpienia,
  • Inna: …………………………………………………………………………
 • Przystępując do akcji zgadza się Pan/Pani na umieszczenie swojego imienia i fragmentu nazwiska na stronie internetowej wsdplock.pl.
 • Górną część zgłoszenia prosimy oddać Księdzu Proboszczowi bądź przesłać pocztą na adres: Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku, ul. abp. A. J. Nowowiejskiego 2, 09-400 Płock
  (z dopiskiem Agenda powołaniowa).

                                                                                ODETNIJ

Modlitwa o powołania kapłańskie za wstawiennictwem Błogosławionych Biskupów Męczenników Płockich

 

Panie Jezu Chryste, nasz jedyny Mistrzu i Nauczycielu, Ty dałeś naszemu Kościołowi jako przewodników w drodze do świętości Bł. Arcybiskupa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i Bł. Biskupa Leona Wetmańskiego, a w ich męczeństwie zechciałeś ukazać promienny wzór wierności najwyższym ideałom miłości i braterstwa. Za ich wstawiennictwem prosimy Cię dzisiaj, abyś wzbudzał w naszych rodzinach
i wspólnotach liczne powołania kapłańskie i zakonne, otwierał młode serca na ich przyjęcie i wspomagał w trwaniu w Twojej miłości do końca.

Panie dobry jak chleb, niech wszyscy na naszej ziemi doświadczają, jak wciąż potrzebna jest pokorna posługa kapłana przebaczającego i proszącego o przebaczenie, świadomego swoich braków, ale nigdy niezdradzającego ani Ciebie, ani powierzonych mu owiec, zwłaszcza najmniejszych. Prosimy, niech za wstawiennictwem Błogosławionych Biskupów Męczenników Płockich także dzisiaj nie zabraknie Twojemu Kościołowi licznych i świętych kapłanów, którzy na ich wzór będą nieść wszystkim owoce Twojej Śmierci i Zmartwychwstania. Który żyjesz  i królujesz na wieki wieków. Amen.

Porządek Nabożeństw

Msza św. w dni powszednie: 17.00
Msze św. w niedziele: 9.00 i 11.00

Kalendarz

Kwiecień 2021
P W Ś C P S N
« Mar    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Parafii Gzy na facebook.com
POLUB NAS!

Katolickie Radio Diecezji Płockiej


Prognoza pogody

Słuchamy biblii


Liturgia słowa na dziś

Statystyki

Odwiedzin: 46638
Aktualnie na stronie: 0
Dzisiaj: 123