Porządek Mszy św.:

Dni powszednie: 17.00

Niedziele i święta: 9.00 i 11.00

W 2021 r. modlę się o powołania

SŁOWO BISKUPA PŁOCKIEGO DOTYCZĄCE POWOŁAŃ

Drodzy Diecezjanie!
Przeżywając ostatni miesiąc trudnego dla nas wszystkich roku 2020 z troską patrzę na potrzeby naszej wspólnoty diecezjalnej. W ostatnich latach zauważamy z niepokojem zmniejszającą się liczbę powołań do służby w Kościele. Dlatego odpowiadając na wezwanie Jezusa: „Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało. Proście Pana żniwa, aby posłał robotników na swoje żniwo” (por. Mt 9,36-10,8), gorąco zachęcam Was do włączenia się w inicjatywę alumnów naszego seminarium pod hasłem: „W 2021 r. modlę się o powołania”. Będzie ona trwała przez cały rok. Mogą w niej wziąć udział zarówno duchowni, osoby konsekrowane, jaki i świeccy, a także całe wspólnoty i grupy ofiarując swoją modlitwę w dowolny dzień roku tak, aby nasze błaganie skierowane do Pana Żniwa było nieustanne. Proszę każdego z Was o żarliwą modlitwę, ofiarowanie cierpień i dobrych uczynków w intencji powołań. Możemy włączyć się do tej inicjatywy modlitewnej poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej seminarium lub wypełniając papierowe zgłoszenie dostępne w kancelarii parafialnej.
Z serca dziękuję za wsparcie modlitewne, każdy dobry czyn i ofiarę w intencji powołań. Z serca Was pozdrawiam z Tumskiego Wzgórza i zawierzam Maryi oczekującej wraz z Józefem na narodzenie Bożego Syna.
Wasz Biskup Piotr          Płock, dnia 20 grudnia 2020 r.

Wskazania dotyczące inicjatywy modlitewnej „W 2021 r. modlę się o powołania”
1. Inicjatywa „W 2021 r. modlę się o powołania” jest odpowiedzią na Chrystusowe wezwanie: „Proście Pana Żniwa, aby wyprawił robotników na żniwo swoje” (por. Łk 10,2). Jej organizatorem jest Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku.
2. Każda osoba, która chce wziąć udział w akcji, zobowiązuje się do odmówienia modlitwy za wstawiennictwem bł. Płockich Biskupów Męczenników, a także do wybranej przez siebie formy modlitewnej np. Koronka do Bożego Miłosierdzia, dowolna tajemnica różańca świętego, ofiarowanie cierpienia, post, adoracja Najświętszego Sakramentu.
3. Uczestnik akcji sam wybiera dzień lub okres, w którym będzie wspierał swoją modlitwą powołania.
4. Do akcji można przystąpić jednorazowo bądź cyklicznie poprzez wypełnienie:
a. formularza internetowego znajdującego się na stronie www.wsdplock.pl/modlitwa, lub
b. formularza papierowego dostępnego w parafii lub do pobrania ze strony http://wsdplock.pl/do-pobrania/
5. Formularz papierowy należy przesłać na adres: Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku, ul. abp. A. J. Nowowiejskiego 2, 09-400 Płock (z dopiskiem: Powołania).
6. Imię oraz część nazwiska osoby biorącej udział w akcji zostaną umieszczone w wirtualnym kalendarzu na stronie internetowej www.wsdplock.pl.

 

„W 2021 r. modlę się o powołania”

ZGŁOSZENIE

 

Ja …………………………………………………………………, chcę przystąpić do akcji modlitewnej                            i zobowiązuję się modlić o nowe i święte powołania do służby kapłańskiej:

 • Jednorazowo w dniu ………………………….…………. (należy wpisać datę DD.MM)

lub

– Raz w miesiącu każdego ……………………. dnia miesiąca (należy wpisać wybrany dzień) przez ………….. (należy wpisać ilość) miesiące/miesięcy.

– W ramach inicjatywy należy odmówić podaną poniżej modlitwę oraz wybraną przez siebie formę modlitwy wybraną z listy (należy zaznaczyć):

– Rozważanie Pisma Świętego,

–  Adoracja Najświętszego Sakramentu,

  • Koronka do Bożego Miłosierdzia,
  • Dowolna tajemnica różańca,
  • Post,
  • Ofiarowanie Cierpienia,
  • Inna: …………………………………………………………………………
 • Przystępując do akcji zgadza się Pan/Pani na umieszczenie swojego imienia i fragmentu nazwiska na stronie internetowej wsdplock.pl.
 • Górną część zgłoszenia prosimy oddać Księdzu Proboszczowi bądź przesłać pocztą na adres: Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku, ul. abp. A. J. Nowowiejskiego 2, 09-400 Płock
  (z dopiskiem Agenda powołaniowa).

                                                                                ODETNIJ

Modlitwa o powołania kapłańskie za wstawiennictwem Błogosławionych Biskupów Męczenników Płockich

 

Panie Jezu Chryste, nasz jedyny Mistrzu i Nauczycielu, Ty dałeś naszemu Kościołowi jako przewodników w drodze do świętości Bł. Arcybiskupa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i Bł. Biskupa Leona Wetmańskiego, a w ich męczeństwie zechciałeś ukazać promienny wzór wierności najwyższym ideałom miłości i braterstwa. Za ich wstawiennictwem prosimy Cię dzisiaj, abyś wzbudzał w naszych rodzinach
i wspólnotach liczne powołania kapłańskie i zakonne, otwierał młode serca na ich przyjęcie i wspomagał w trwaniu w Twojej miłości do końca.

Panie dobry jak chleb, niech wszyscy na naszej ziemi doświadczają, jak wciąż potrzebna jest pokorna posługa kapłana przebaczającego i proszącego o przebaczenie, świadomego swoich braków, ale nigdy niezdradzającego ani Ciebie, ani powierzonych mu owiec, zwłaszcza najmniejszych. Prosimy, niech za wstawiennictwem Błogosławionych Biskupów Męczenników Płockich także dzisiaj nie zabraknie Twojemu Kościołowi licznych i świętych kapłanów, którzy na ich wzór będą nieść wszystkim owoce Twojej Śmierci i Zmartwychwstania. Który żyjesz  i królujesz na wieki wieków. Amen.

Porządek Nabożeństw

Msza św. w dni powszednie: 17.00
Msze św. w niedziele: 9.00 i 11.00

Kalendarz

czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Parafii Gzy na facebook.com
POLUB NAS!

Katolickie Radio Diecezji Płockiej


Prognoza pogody

Słuchamy biblii


Liturgia słowa na dziś