Wielkanoc 2020

Trudna i złożona rzeczywistość spowodowana pandemią koronawirusa , w jakiej przyszło nam żyć, pracować i świętować, nie pozwoliła nam wspólnie (jak co roku) przeżywać Świąt Zmartwychwstania Pana Jezusa w roku 2020. Nie było poświęcenia palm i procesji, święcenia pokarmów na stół wielkanocny, wspólnej modlitwy przy grobie Pana Jezusa czy procesji rezurekcyjnej. Wierzę, że w każdej rodzinie naszej parafii czas spędzony wspólnie był okazją do bardziej osobistego spotkania się ze Zbawicielem w Misterium Paschalnym.

Sprawowanie liturgii Wielkiego Tygodnia szczególnie Triduum Paschalnego przy pustym kościele było niezwykle trudne. W modlitwach powierzałem całą wspólnotę Parafialną opiece Pana Boga, aby chronił wszystkich i wlewał nadzieję i dodawał otuchy. W niedzielę w czasie mszy rezurekcyjnej od bramy kościoła udzieliłem błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. Wierzę, że w niedługim czasie będziemy mogli wspólnie uwielbiać Boga w naszej parafialnej świątyni.

W związku z zakazem udziału w nabożeństwach w kościele powstała strona parafialna na facebooku, aby transmitować na żywo nabożeństwa z naszego kościoła.

Dziękuję osobom, które w Wielkim Tygodniu pomagały mi w sprawowaniu Liturgii w naszej świątyni: Beata Milewska, Ewa Pilińska, Ewelina Bochenek, Monika Piekutowska, Wojciech Brach, Michał Kurpiecki, Przemek Kowalski, Adam Wojciechowski, Bożena Bobińska. Wszystkim składam serdeczne podziękowanie: Bóg zapłać.

Ksiądz Proboszcz – ks. Kazimierz Majewski

Sierpień 2020