Porządek Mszy św.:

Dni powszednie: 17.00

Niedziele i święta: 9.00 i 11.00

Wielki Tydzień

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego jest największą uroczystością w roku kościelnym. Rozpoczyna okres wielkanocny w liturgii. Pięćdziesiąt dni od niedzieli Zmartwychwstania do niedzieli Zesłania Ducha Świętego obchodzi się z wielką radością jako jeden dzień świąteczny, co więcej, jako „wielką niedzielę”. Głównie w te dniśpiewa się Alleluja,po hebrajsku „Hallelujah”, co  tłumaczymy na język polski:„Chwalmy Pana”.

Wszystkim Drogim  Parafianom i Miłym Gościom przybyłym do naszej parafii na święta życzę owocnego udziału w Misterium Paschalnym Chrystusa. Niech spotkanie ze Zbawicielem przy Stole Eucharystycznym i przy stole w domach rodzinnych umocni Was i Wasze Rodziny w miłości, jedności i pokoju.

             Bóg zapłać wszystkim osobom zaangażowanym w ubieranie ciemnicy i Grobu Pana Jezusa ze SRK i KSM. Najbardziej zaangażowały się: Maria Stępniewska, Bożena Bobińska, Katarzyna Brusk-Zaręba, Alina Załoga, Daniel Załoga, Agnieszka Łempicka, Sandra Brusk. Dziękuję za czuwanie w czasie adoracji mieszkańcom poszczególnych wiosek, grup i młodzieży z KSM, która czuwała w nocy z piątku na sobotę od 22,00 prawie do 5.00. Bóg zapłać Druhom z OSP za pełnienie straży przy Grobie Pana Jezusa i za asystę w czasie rezurekcji. Dziękuję służbie liturgicznej: ministrantom, lektorom i całej asyście procesyjnej od najstarszych po najmniejszych i najmłodszych. Bóg zapłać Pani Kościelnej i Panu Organiście.

             Cieszę się, ponieważ od dnia dzisiejszego mamy już nagłośnienie dookoła kościoła. Jest on szczególnie potrzebne i ważne podczas procesji wokół kościoła w pierwsze niedziele miesiąca czy na odpust parafialny. Dziękuję Panu Jerzemu Sieńkowskiemu, który podłączył to nagłośnienie. Bóg zapłać.Alleluja – Chwalmy Pana.

 

Porządek Nabożeństw

Msza św. w dni powszednie: 17.00
Msze św. w niedziele: 9.00 i 11.00

Kalendarz

kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Parafii Gzy na facebook.com
POLUB NAS!

Katolickie Radio Diecezji Płockiej


Prognoza pogody

Słuchamy biblii


Liturgia słowa na dziś