Odnowienie Przyrzeczeń Chrztu Świętego

1 czerwca w naszej parafii odbyła się Uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego. Jest to kolejne ważne wydarzenie w życiu dziecka  i rozwoju jego wiary. Każde z 12 dzieci miało oprócz odświętnego stroju błękitną szarfę z imieniem i datą chrztu świętego. Tego dnia, to co podczas chrztu przyrzekali i wyznawali rodzice i chrzestni, dzieci w czasie  uroczystej Mszy Świętej uczyniły same.

K.: Czy wierzysz w Boga, Ojca wszechmogącego, Stworzyciela nieba i ziemi?

Dzieci: Wierzę

K.: Czy wierzysz w Jezusa Chrystusa, Syna Jego Jedynego, Pana naszego, narodzonego z Maryi Dziewicy, umęczonego i pogrzebanego, który powstał z martwych i zasiada po prawicy Ojca?

Stworzyciela nieba i ziemi?

Dzieci: Wierzę

K.: Czy wierzysz w Ducha Świętego, Święty Kościół powszechny, obcowanie świętych, odpuszczenie grzechów, zmartwychwstanie ciała i życie wieczne?

Stworzyciela nieba i ziemi?

Dzieci: Wierzę

K.: Taka jest nasza wiara. Taka jest wiara Kościoła, której wyznawanie jest naszą chlubą w Chrystusie Jezusie Panu naszym.

W. Amen.

A oto lista dzieci biorących udział w tej uroczystości: Bartek Brusk, Katarzyna Bochenek, Daniel Łukasz Długołęcki, Paulina Muchowska, Mateusz Miecznikowski, Adam Ostaszewski, Paweł Pochmara, Anna Rzeczkowska, Wiktoria Tetwejer, Piotr Wielgolewski, Daniel Załoga oraz Oliwia Natalia Zaręba.